Beats for Love není jen o hudbě, ale i o pomoci druhým. Z veřejných sbírek se stala festivalová tradice, která letos vynesla rekordní částku.

V rámci veřejné sbírky festivalu Beats for Love byla v roce 2019 získána historicky nejvyšší finanční částka. Mezi dva příjemce organizátoři festivalu letos rozdělili 370 tisíc. Podpořili dva vážně nemocné mladé lidi, sedmiletou Emmu Plačkovou a dvaceti tříletého Honzíka Kuňáka. Na Emmu v patnácti měsících vytryskla vařící voda z prasklé konvice a od té doby kromě popálenin trpí poúrazovým poškozením mozku. Honzík, který žije se svými třemi bratry a maminkou, má dětskou mozkovou obrnu, kvadruparézu a oční vadu.

Peníze na Emmu a Honzíka se vybíraly prostřednictvím veřejné sbírky přímo na festivalu, a to prodejem barevných festivalových náramků. Vybralo se přesně 183.973 Kč, což je dosud nejvyšší získaná částka. „Dělá mi velkou radost, když vidím, že rok od roku se do sbírky zapojuje více a více lidí. Pomáhají návštěvníci všech věkových kategorií, koupí si klidně i několik náramků každý den. Pomoc druhým už neodmyslitelně doplňuje hudební program a stala se tradicí našeho festivalu,“ poznamenává Kamil Rudolf, ředitel Beats for Love. Ten vybranou částku už tradičně zdvojnásobil, takže Emma i Honzík si nakonec mezi sebou rovným dílem rozdělili 370 tisíc korun. Rodiče Emmy z výtěžku uhradí neurorehabilitace a speciální pobyty v lázních, doplatí invalidní vozík a polohovací židli k domácímu využití. Maminka Honzíka finance využije na nákup uzpůsobeného motorového vozidla, služby asistentky, rehabilitace a bazén.

Charitativní aktivity jsou součástí Beats for Love už 6 let. Jedná se o charitativní projekty, které podporují regionální dobročinné instituce i jednotlivce v těžké životní situaci. V průběhu let pořadatelé festivalu mezi příjemce rozdělili přibližně milión korun. Pomohli například pacientům a pozůstalým z Mobilnímu hospici Strom života nebo pacientům Kardiologickém oddělení Městské nemocnice Ostrava. Festival také podporuje rozvoj znevýhodněných – v minulosti tak na scénách festivalu vystupovali například neslyšící tanečnící, tělesně hendikepovaní DJs nebo nevidomý zpěvák.

Sestřih z předání darovacích šeků najdete na přiložených odkaze:
Facebook video ZDE / Youtube video ZDE

(nm)