Remízu trefil Jiří Klíma: Jablonec – Baník 1:1

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník veze z Jablonce bod za remízu 1:1. V 85. minutě zápasu, v němž měli Slezané více šancí, ale do vedení šli po penaltě domácí, zachránil bodový zisk Jiří Klíma.

Zápas se hrál na velmi měkkém terénu a na hřišti vinou toho dlouho vládl důraz uprostřed hřiště nad kombinací, akcemi a šancemi. Svěřenci Pavla Vrby nepouštěli domácí do zakončení, několik jabloneckých pokusů o prostrčení míče mezi obránci Baníku vyřešil Jan Laštůvka včasným vyběhnutím.

S prvním ohrožením soupeřovy branky přišel Baník, Ladislav Takács hlavičkoval po rohu Jiřího Fleišmana ve 21. minutě nad.

O deset minut později zahrával Baník přímý kop ze zajímavé pozice. Nemanja Kuzmanovič míč parádně zatočil nad jabloneckou zdí, rána mířila pod břevno a zdálo se, že Jan Hanuš nebude mít šanci zasáhnout, ale jablonecký brankář se odrazil k parádnímu zákroku a balon zpod břevna vyboxoval. Následoval roh, míč mířil k zadní tyči, kde číhal Filip Kaloč, ten se dostal k míči, ale nestačil jej zkrotit a dostat do sítě. Tečoval balon zblízka nad.

Filip Kaloč se o chvíli později dostal v šestnáctce k nebezpečné střele, Hanuš ji vyrazil, balon se od něj snášel k Davidu Buchtovi, ale ten ve snaze pálit ze vzduchu a bez přípravy balon minul.

Aktivní Filip Kaloč pak připravil zajímavou situaci Jiřímu Fleišmanovi, od koncové čáry mu poslal k hranici šestnáctky míč proti noze, levý bek Baníku chtěl také pálit z první, ale na těžkém terénu míč netrefil ideálně.

Ve 44. minutě zahrozili i domácí, Jan Chramosta si navedl míč před hranici šestnáctky, vypálil, ale minul.

Brzy po pauze měl Baník tutovku. Nemanja Kuzmanovič poslal míč do volného prostoru ideálně Jiřímu Klímovi, a ten běžel sám na Hanuše. Zvolil pokus o lob a Hanuš stačil zareagovat. Míč reflexivně nadrazil a stoper David Heidenreich situaci pro Jablonec definitivně zachránil, protože Hanušem zpomalený míč, který ale mířil do branky, těsně před lajnou vyhlavičkoval mimo.

Až v 55. minutě přišla první jablonecká střela na branku. Jan Chramosta unikal po pravé straně, vnikl do šestnáctky, zkusil to ke vzdálenější tyči a Jan Laštůvka dokázal být na zemi včas, po střele se natáhl a vyrazil ji.

Velmi solidní bombu pak vyslal na Hanuše z nějakých 23 metrů Filip Kaloč, trefil ale Hanušův prostor a jablonecký gólman Kaločovu dělovku zkrotil.

Přišla 66. minuta, jablonecký míč do malého vápna, střet Jana Laštůvky v malém vápně s jedním z jabloneckých hráčů v souboji o míč a verdikt sudího Zelenky: penalta. Postavil se k ní Chramosta a trefil.

Z Baníku bylo cítit odhodlání vyrovnat. Trenér Vrba prostřídal sestavu, poslal do hry ofenzivní hráče a vyplatilo se. Ještě než přišlo vyrovnání, ocitl se v šanci David Buchta. Vystřelil vedle. A pak Jiří Klíma z pravé strany našel Filipa Kaloče, poslal mu ideálně proti noze a osamocený záložník Baníku pálil z nějakých deseti metrů. Trefil však přesně místo, kde stál připravený Hanuš.

Nakonec se ale Baníku podařilo jabloneckého brankáře překonat. Tlak Slezanů vyústil v centr Roberta Miškoviče do jablonecké šestnáctky, v ní se prosadil Muhamed Tijani, který hrudí sklepl Jiřímu Klímovi, jenž vystřelil k tyči, a tam už se Hanuš dostat nemohl.

Baník chtěl víc. V 86. minutě unikal po pravé straně David Buchta, dostal se do vápna, dával před branku Muhamedu Tijanimu a nebýt pohotového Hanušova zákroku nohou, míč by k Tijanimu doputoval a útočník Baníku by měl před sebou jen prázdnou branku…

Statistiky:

Poločas: 0:0
Branky: 66. Chramosta z penalty – 85. Klíma (Tijani). Rozhodčí: Zelinka – Horák, Antoníček. ŽK: Heidenreich, Krob, Kratochvíl, Považanec – Boula, Takács.