V OSTRAVĚ PROBĚHL DALŠÍ ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO SETKÁNÍ JÍZDNÍCH POLICIÍ

Pod záštitou primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury proběhlo v sobotu 27. srpna v Komenského sadech již XXIV. mezinárodní setkání jízdních policií. Titul „Přeborník městských policií České republiky v jízdě na koni“ i letos obhájil díky dvěma prvenstvím strážník Městské policie Ostrava Daniel Orsag na koni Fagar.

Letošní ročník byl výjimečný v tom, že se konal v roce, ve kterém Městská policie Ostrava a její jízdní oddíl slaví třicáté výročí svého vzniku.

Akci samotnou navštívilo téměř tisíc diváků, kterým se představilo celkem 23 jezdců a 24 koní z České republiky, Polska a Německa.

Českou republiku reprezentovaly týmy Městské policie Ostrava a Městské policie Praha, dále jízdní oddíly Policie České republiky z Brna a ze Zlína. Zahraniční účastníky pak reprezentovaly tři týmy z Polska a jeden tým z Německa.

Jezdci a jejich čtyřnozí svěřenci se představili celkem ve třech soutěžních disciplínách, a to v cross parkuru, zrcadlovém skákání a divácky nejatraktivnějším speciálním policejním parkuru.

PŘEBORNÍK ORSÁG
Foto: Městská policie Ostrava

Strážníci skupiny hipologie Městské policie Ostrava opět prokázali, že patří k nejlepším v rámci republiky. Z devíti možných medailí získali hned pět, z toho dvě nejcennější. Ty získal Daniel Orság, který rovněž obhájil titul „Přeborník městských policií České republiky v jízdě na koni“.

Součástí akce byl i bohatý doprovodný program v podobě ukázky čtyřspřeží starokladrubských koní či ukázka služebních psů v akci, kterou předvedli strážníci – kynologové Městské policie Ostrava. Organizátoři akce rovněž nezapomněli ani na nejmenší diváky, pro které byla připravena řada her, kvízů a také laserová střelnice.

Výsledky jednotlivých soutěžních disciplín:

Cross parkur – „O pohár ředitele Městské policie Ostrava“

1. místo – Diana Porhajmová na koni Magister z Policie ČR Brno
  2. místo – Daniel Orsag na koni Fagar z Městské policie Ostrava
  3. místo – Ivana Missigová na koni Sid z Městské policie Ostrava

Zrcadlové skákání dvojic – „O pohár primátora statutárního města Ostravy“

1. místo – Daniel Orsag na koni Fagar z Městské policie Ostrava
  2. místo – Vladimíra Podroužková na koni Quick Lorin z Městské policie Praha
  3. místo – Dagmar Grassingerová na koni Generalisimus Religiosa z Městské policie Praha

Speciální policejní parkur – „O pohár ředitele Městského ředitelství policie Ostrava“

1. místo – Daniel Orsag na koni Fagar z Městské policie Ostrava
  2. místo – Roman Milotínský na koni Lukas z Policie ČR Brno
  3. místo – Ivana Missigová na koni Sid z Městské policie Ostrava

Mezinárodní setkání jízdních policií díky své dlouholeté tradici neodmyslitelně patří ke konci léta v Ostravě. Již nyní se proto můžeme těšit na další ročník této akce.

(nm)