PREVIEW: BANÍK – SPARTA (PONDĚLÍ, 18:00)

Kdo by si nevzpomenul na triumfální dubnové vítězství nad Spartou… Teď je tu repríza prestižního utkání ve stejných kulisách vyprodaného stadionu. Povede se svěřencům Bohumila Páníka zopakovat i výsledek? Odpověď dá duel, který se na Městském stadionu bude hrát v pondělí od 18 hodin.

Jarní výhra 3:2 nad Spartou byla jedním z klíčových výsledků pro záchranu. Utkání však utkvělo v myslích hlavně svou atmosférou, průběhem a rozhodujícím gólem Milana Baroše pět minut před koncem.

„Spousta zápasů po čase zmizí v mlze, ale tenhle patří určitě k těm výjimečným. Je možné, že nějaké pasáže z něj hráčům ještě pustíme, aby si připomněli, že je v jejich možnostech zvítězit s takovým mužstvem,“ usmál se trenér Bohumil Páník.

Sparta zůstává posledním neporaženým týmem sezony. Podle Bohumila Páníka se Letenští pod koučem Zdeňkem Ščasným herně zvedají. „Je tam vidět posun. Právě ruka trenéra tam je patrná, trenér Ščasný ví, jak se pracuje s národnostními skupinami. Jejich souhra je lepší a lepší, je to tým, který jde tvrdě za vítězstvím. Čeká nás velmi náročný zápas,“ řekl Bohumil Páník.

Za výhrou však Baník bude tlačit patnáct tisíc diváků – také podstatný element pondělního klání. „Bude tam patnáct tisíc diváků a my na tom hřišti nenecháme ani milimetr. Hráči ví, co je čeká. Všichni musejí podat stoprocentní výkon. Každý musí jít úplně nadoraz. V soubojích, ale taky co se týká kondičního vypětí a v mentální síle jednotlivců,“ řekl Bohumil Páník.


8. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (5. místo, 16 bodů) – Sparta (3. místo, 17 bodů)

Pondělí 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Královec – Hájek, Flimmel


Nejlepší střelci: Diop (4) – Kanga (4)

Absence: Stáňa (zranění) – Kanga (trest za 4 ŽK), Kadlec, Zahustel, Ben Chaim (zranění)


BANÍK VS SPARTA V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 48 / 10-11-27 43:85

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš 4 – Jun 6

Nejvyšší výhra: 4:1 (3. března 1996)

Nejvyšší prohra: 1:5 (28. října 2000)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (20. ŘÍJNA 2017)

BANÍK – SPARTA 3:2 (1:1)

Branky: 22. Šindelář, 51. Hlinka, 86. Baroš – 28. Kanga z pen., 60. V. Kadlec. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Horák. ŽK: Breda, Šindelář, Hlinka – Kulhánek, Štetina, Hovorka. Diváci: 15.020.

BaníkLaštůvka – Breda, Azackij, Šindelář, Fleišman (67. Granečný) – De Azevedo, Hrubý, Hlinka, Fillo – Baroš (90. Psyché), Poznar (71. Diop). Trenér: Páník.

Sparta: Nita – Zahustel, Kaya (46. Hovorka), Štetina, Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec, Stanciu (59. Ben Chaim), Kanga, Plavšič (85. Vatajelu) – Šural. Trenér: Hapal.

Zdroj: www.fcb.cz