NĚMECKÝ VELVYSLANEC DEBATOVAL S OSTRAVSKÝM PRIMÁTOREM

Christoph Israng, velvyslanec Spolkové republiky Německo přijel navštívit Ostravu. Na schůzi s primátorem města Tomášem Macurou řešili témata ohledně rozvoje města, školství a snížení těžkého průmyslu.

Německý velvyslanec se zúčastnil události Dnů NATO na mošnovském letišti. Ostravu navštívil o den akce dříve, za účelem setkání s primátorem Tomášem Macurou. „Jsem v Ostravě teprve podruhé, poprvé jsem tady byl jako turista,“ uvedl velvyslanec Israng. Řešil otázky z oblasti průmyslu a ekologie. „Ze zaprášeného města se stalo místo plné zeleně,“ nadšeně řekl primátor Tomáš Macura. Inspirovalo ho město Essen, které se snížilo těžký průmysl a zaměřilo se na zlepšování veřejného prostoru.

V rozhovoru se nezapomněli zmínit o oslavách stého výročí založení československé republiky a devadesátého výročí úmrtí hudebního skladatele Leoše Janáčka. Primátor debatoval také o architektonické soutěži na výstavbu koncertní haly, která stále probíhá.

Christoph Israng projednával systém českého školství, ptal se, jaké cizí jazyky se studenti učí. „Převládala angličtina, ale v poslední době se studenti učí i němčinu a další jazyky,“ uvedl primátor Macura. Velvyslanec pochválil, jak Ostrava podporuje talentované žáky.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz