Podzimní ligové loučení: Baník – Bohemians 4:1!

Baník nelehké utkání zvládl. Bohemku, která je v této sezoně na hřištích soupeřů velice silná, udolal a nakonec porazil přesvědčivým rozdílem 4:1! Za týden čeká Baník pohárový duel s pražskou Spartou!

Hned ve druhé minutě zkoušel Srdjan Plavšič prostrčit míč mezi obránci Bohemians Caduovi, gólman Bačkovský měl ale k míči blíž než záložník Baníku a stačil mu jej sebrat.

V 9. minutě se měnilo skóre. Srdjan Plavšič centroval a bránící Martin Dostál míč zasáhl rukou, kterou měl zcela od těla. Sudí Křepský penaltu neodpískal. Zasáhl však asistent u videa, přiměl rozhodčího k prohlídce videozáznamu, a poté už hlavní arbitr neváhal a na značku pokutového kopu ukázal. Míč si postavil Daniel Tetour a střelou doprostřed poslal Baník do vedení.

Hosté mohli srovnat takřka vzápětí, Roman Květ mířil hlavičkou přesně do místa, kde stál Jan Laštůvka.

V 18. minutě se divákům připomněl Adam Jánoš, který to zkusil z větší vzdálenosti a jeho obstřel jen těsně minul branku.

Velmi blízko byli hosté ve 21. minutě. Po zisku míče a krátké kombinaci se v šestnáctce dostal do výborné palebné pozice Petr Hronek, namířil ke vzdálenější tyči, Jan Laštůvka ale dokázal jeho pokus vyškrábnout na roh. Po něm se ke střele zpoza šestnáctky dostal Martin Dostál a jen velmi těsně minul.

Hosté byli v této fázi hry aktivnější, nicméně udeřit mohl Baník. Filip Kaloč zastavil ve středovém kruhu akci Bohemians, okamžitě poslal balon dopředu Nemanjovi Kuzmanovičovi, ten předal Srdjanu Plavšičovi, jehož centr nasměroval Ladislav Almási hlavou jen o kousek vedle.

Ve 35. minutě přidal Baník druhý gól. Srdjan Plavšič si na levé straně naběhl na dlouhý míč, potáhl akci až do šestnáctky, zdálo se, že bude ze své levé strany přihrávat do malého vápna před branku, on se ale rozhodl vypálit a ranou k přední tyči Bačkovského překonal.

Do kabin se mohlo odcházet za ještě jasnějšího stavu, Cadu prchnul po pravé straně, poslal do šestnáctky na druhou stranu Jiřímu Fleišmanovi, jenž vystřelil, ale Bačkovský na čáře zachránil.

V 63. minutě přišlo snížení. Hosté si vybojovali možnost přímého kopu z ideální parkety. Zhruba 18 metrů od branky, ne zcela na ose hřiště. Kopu se ujal Jan Kovařík a zakroutil balon levačkou nechytatelně k tyči.

Brzy na to pálil velmi nebezpečně z nějakých třinácti metrů Michal Beran, Jan Laštůvka skvěle vyrazil.

Baník si vzal dvougólový náskok zpět v 73. minutě. Na levé straně na půlící čáře si Srdjan Plavšič narazil s Nemanjou Kuzmanovičem, rozběhl se dopředu, „Kuzma“ mu míč do běhu poslal a Srdjan Plavšič jej po levé straně potáhl až do šestnáctky. Tam předložil Ladislavu Almásimu, a ten zblízka neomylně zacílil.

V 80. minutě vstřelil Baník gól, v němž poprvé v utkání neměl prsty Srdjan Plavšič. Nemanja Kuzmanovič vyslal dopředu dlouhou přihrávkou Ladislava Almásiho. Už se zdálo, že situaci vyřeší stoper Křapka, který měl k míči blíž než útočník Baníku. Křapka držel dotírajícího Laca Almásiho na zádech a čekal, až si pro balon vyběhne Bačkovský. Ten zase nejspíš očekával, že mu Křapka míč přiťukne, čehož využil Ladislav Almási, ukopnul míč Křapkovi od nohy a zároveň tak prostřelil vybíhajícího Bačkovského, čímž dal výsledku definitivní podobu.

Ohlasy k utkání:

Pavel Hapal: „Výhra je vysoká, ale nerodila se vůbec jednoduše. Musím ale pochválit hráče za vstup do utkání. Ten byl velice dobrý, i když tam byly situace, které jsme mohli líp dohrát. Ale dali jsme v první půli dva góly. Hráče jsme upozorňovali, že není nic rozhodnuto, a začátek druhé půle nám nevyšel. Byli jsme zbytečně pasivní. Bohemka nás potrestala ze standardky, krásný gól z přímáku. Trošku to s námi zatřepalo. Ale třetí gól ten zápas rozhodl. Celkově z toho mám dobrý dojem. V některých situacích jsme ale pořád křehcí, tam na sobě musíme zapracovat.“

Roman Veselý: „Věděli jsme, že domácí mají výborné brejky, a chtěli jsme je nějak eliminovat. Bylo to podobné jako jejich utkání s Boleslavi, kterou domácí roztrhali z brejků. Při hře do plných mi přišlo, že máme trochu navrch, Domácí ale byli efektivnější. Plavšič dnes odehrál opravdu výborný zápas. Je těžké ho bránit, když už dostane míč. Byly tam chyby v postavení, měli jsme tam široké hřiště.“

_________________________________________________________________________

Statistiky:

Poločas: 2:0
Branky: 9. Tetour (pen.), 35. Plavšić (Kuzmanović), 73. Almási (Plavšić), 80. Almási – 63. Kovařík. Rozhodčí: Křepský – Podaný, Dohnálek. ŽK: 49. Kaloč – 47. Bačkovský, 54. Prekop, 68. Kovařík.