PAPUČOVÝ DEN TAKÉ NA RADNICI V OSTRAVY-JIHU

Úřad městského obvodu Ostrava-Jih se „obul“ do akce Papučový den, který pořádá mobilní hospic Ondrášek nejen pro sebe, ale také pro další zařízení, díky kterým mohou nevyléčitelně nemocní dožít svůj život doma.

„Poslání a aktivit Ondráška si velice ceníme. Kromě toho, že jsme se dnes připojili k jejich akci Papučový den, hledali jsme již dříve možnosti, jak jej více podpořit. Vzhledem k tomu, že od roku 2014 mobilní hospic Ondrášek funguje v námi pronajímaných prostorách v Zábřehu na ulici Gurťjevova 11, rozhodli jsme se změnit dosavadní nájemní smlouvu na smlouvu o výpůjčce.  V praxi to znamená, že je od letošního dubna zproštěn platby nájemného a hradí pouze služby a energie,“ řekla radní pro bytovou oblast Markéta Langrová, obutá v papučích.

V souladu s uzavřenou smlouvou realizoval Ondrášek v objektu  vlastní stavební úpravy. „Uzavřeli jsme rovněž dohodu o narovnání, na základě které byla společnosti vyplacena částka ve výši 460.738,08 Kč. Jedná se o finanční prostředky investované do stavebních úprav. Jsem přesvědčena, že takto ušetřené finanční prostředky Ondrášek smysluplně využije v rámci své činnosti při poskytování a zlepšování pomoci potřebným,“ doplnila Langrová.

Do objektu, kde sídlí ještě Střední škola uměleckých řemesel, investoval městský obvod za poslední čtyři roky celkem 5,5 milionů korun. Realizovala se oprava fasád a střechy, hydroizolace a dešťové kanalizace, výměna oken a vstupních dveří, vybudováno bylo plynové vytápění.

(ab) Zdroj:www.ovajih.ostrava.cz