Ostravští borci v zápasech MMA

Ostrava se dočká hned dvou titulových zápasů Mixed Martial Arts (MMA) které pořádá organizace GCF odehrávajících se v osmihranné kleci, v nichž se utkají ostravští borci. Jedná se o velkou show, která přitahuje stále více lidí na všech kontinentech. Bojovníci nejrychleji rostoucího sportu na světě se představí i v Ostravě 4. března.

unnamed

Turnaj GCF 38 : BIG CAGE 4 proběhne v kongresovém centru hotelu Clarion v Ostravě-Zábřehu. O titul championa GCF v lehké váze bude bojovat ostravský rodák Matěj „Matheus“ Kuzník proti Vítu Vávrovi.

I ve druhém zápase o titul championa v těžké váze nad 93 kg se představí ostravský borec, a to Daniel Dittrich proti Viktoru Pavlíčkovi. Dále se představí spousty regionálních borců, kteří změří síly se zápasníky z Olomouce, Brna, Prahy a dalších měst. Zápasníci se utkají v osmihranné kleci zvané octagon. Partnerem nebývalé akce je i měsíčník Naše Město.

MMa-str.-16
Bojovat se bude o hlavní cenu, pás organizace GCF v lehké váze.
17006252_10207878476791048_184348826_n
Bojovat se bude o hlavní cenu, pás organizace GCF v těžké váze.

Od antiky až k Bruce Lee

Smíšená bojová umění MMA se začaly rozvíjet v první polovině 90. let. Tehdy byla založena americká organizace pro MMA Ultimate Fighting Championship, jenž se inspirovala brazilským ‘vale tudo’ a japonským zápasením. Původním cílem MMA bylo najít nejvhodnější bojové umění pro neozbrojený souboj, což je způsob boje, jehož kořeny lze najít ve starodávných dobách, kdy již v roce 648 před Kristem byl v rámci Olympijských her představen antický sport bojových umění, tzv. řecký pankration.

V průběhu času byly po celém světě organizovány bojové akce typu ‘no-holds-barred’, což byly zápasy, ve kterých se proti sobě bojovníci postavili jen s minimem bezpečných pravidel. Tyto pravidla se samozřejmě s postupem času změnila zaúčelem chránit bojovníky. Skutečným pionýrem smíšených bojových umění byl Bruce Lee, který hluboce věřil tomu, že nejlepší bojovník si dokáže přivlastnit jakýkoliv styl.

Všem výhercům, kteří s námi soutěžili o vstupenky gratulujeme 🙂

Výherci jsou: Radim Polášek, Martin Růžička, Pavlína Šuhajdová, Dalibor Lasko, Zdeněk Coufal, Adam Kalous, Pavel Juchelka, Lukáš Zajac.

(iža)