Ostravské volejbalistky potrápily favorita ze Sibiře

Velmi statečně si počínaly ostravské volejbalistky v prvním utkání čtvrtfinále volejbalového Challenge Cupu. Favorizovaného ruského soupeře Jenisej Krasnojarsk potrápily, sebraly mu dokonce set. Prohrály sice 1:3, ale dostaly ze sebe téměř maximum. A teď je čeká  téměř šest tisíc kilometrů dlouhý let až téměř na Sibiř, kde se bude 7. března hrát odveta. „Sehráli jsme vyrovnaný zápas, holky bojovaly. Možná nám chybělo trochu víc štěstí k tomu, abychom dosáhli lepšího výsledku, ale myslím, že pochvalu si holky zaslouží,“ poznamenal Zdeněk Pommer mladší, trenér TJ Ostrava, jenž si zároveň pochvaloval atmosféru, v jaké se utkání hrálo. Hala na Varenské ulici byla plná, zápas proti aktuálně pátému celku ruské elitní ligy měl patřičnou pohárovou kulisu.

Ostrava po prvním setu, který ztratila, vstoupila velice dobře do druhého dějství. Na servis se postavila nahrávačka Valková a domácí celek se dostal do senzačního náskoku 7:0. Pak soupeřky zabraly, postupně začaly ztrátu dohánět a nakonec set těsně vyhrály.

Třetí set byl stejně dramatický a domácí hráčky ho doslova ubojovaly. Pak ale Ostravankám došly síly a čtvrtý set byl vcelku jasně v režii Rusek.

TJ Ostrava – Jenisej Krasnojarsk 1:3 (-16, -23, 22, -15)
Rozhodčí: Kovačevič (Č. Hora), Pajevskyj (Ukr.).
Čas: 103 min.
Ostrava: Toufarová 7, Kvapilová, Zedníková 14, P. Kojdová 19, Nachmilnerová 6, Válková 6, libero Červenková – Zemanová 5, Diatková, Čuboňová, Faltínová 1, Součková. Trenér: Pommer.
Krasnojarsk: Kuzněcovová 12, Manzjuková 16, Gareliková 7, Frolovová 19, Jefimovová 5, Peretjatková 2, libero Galkinová – Ajsinaová 4, Osičkinová 4. Trenér: Koškin.