JANÁČKŮV MÁJ vyprodává koncerty už 3 měsíce před zahájením

23 koncertů umělců z 9 zemí v 19 dnech a v 9 městech Moravskoslezského kraje. To je Janáčkův máj 2017, který vyprodává koncerty 3 měsíce před svým zahájením.

slider5

Letošní programová nabídka myslí opravdu na všechny milovníky klasické hudby. Máte rádi housle? Navštivte recitály Ivana Ženatého a Pavla Šporcla nebo vyslechněte Čajkovského houslový koncert v podání vítěze interpretační Soutěže královny Alžběty Andreje Baranova. Upřednostňujete klavír? Pak právě pro Vás festival pozval Američana Andrew Von Oeyena, Francouze Jean-Philippe Collarda a dalšího vítěze interpretační Soutěže královny Alžběty, českého pianistu Lukáše Vondráčka. Milovníkům vokálního umění je určen písňový večer rakouské sopranistky Ildikó Raimondi a italský večer bel canta s jeho současným vrcholným představitelem Lawrencem Brownlee. Ani sborový zpěv nepřijde zkrátka. Na Janáčkově máji vystoupí oba nejlepší české profesionální pěvecké sbory: Pražský filharmonický sbor Praha a Český filharmonický sbor Brno. Jména interpretů, mezi nimiž nechybí sólo fagotista Berlínských filharmoniků Mor Biron, nejlepší polský kytarista Lukasz Kuropaczewski nebo český violoncellista Petr Nouzovský jsou společně s Českým klavírním triem nebo souborem Collegium Marianum zárukou velkých uměleckých zážitků. Za zmínku stojí i speciální festivalový projekt: Den slezských varhan. Uskuteční se v kostelích malebných slezských obcí a měst, jejichž varhany představí varhaníci Lukáš Hurtík, Katta a Jaroslav Tůma.

slider3

Tři měsíce před zahájením Janáčkova máje 2017 jsou zcela vyprodané koncerty Pavla Šporcla (27. 5. Hlučín, 28. 5. Starý Bohumín), Nedělní matiné s Jiřím Vejvodou a Nikol Bókovou (28. 5., Vítkovický zámek) a Klavírní recitál Lukáše Vondráčka (29. 5., DK města Ostravy). K dispozici je už jen posledních pár vstupenek na Symfonický koncert s klavíristou Andrew Von Oeyenem (25. 5., DK města Ostravy) a Pěvecký galakoncert s tenoristou Lawrencem Brownlee (30. 5., DK města Ostravy). Aktuální rozhovor s tímto charismatický Afroameričanem Vám nabízíme níže.

slider9

Vstupenky je možné zakoupit osobně na prodejních místech i on-line na webu www.janackuvmaj.cz, kde také naleznete podrobný program festivalu.