Ostravská dominance: Pardubice – Baník 0:3

Velmi dobrý výkon předvedl Baník ve vršovickém "Ďolíčku" proti Pardubicím. Foto: FC Baník Ostrava

Velmi dobrý výkon předvedl Baník ve vršovickém „Ďolíčku“ proti Pardubicím. Zápasu jasně dominoval a po zásluze vyhrál. Na góly Davida Buchty a Nemanji Kuzmanoviče z první půle navázal po pauze Yira Sor, takže nakonec platilo: Pardubice – Baník 0:3.

Aktivnějším týmem byl od úvodu zápasu Baník a v 10. minutě z toho vyplynula první zajímavá pozice pro Daniela Tetoura. Tomu poslal míč v šestnáctce proti noze Dyjan Carlos de Azevedo, Daniel Tetour bez přípravy vypálil, ale trefil blokujícího Martina Tomla.

Hosté dál kontrolovali hru a v 19. minutě provedli rychlý výpad do pardubického území. Pardubičtí ještě dokázali akci, kterou táhnul Carlos de Azevedo pozastavit, Slezané však rychle vhodili aut, Nemanja Kuzmanovič bez váhání odcentroval a v šestnáctce našel přesně Davida Buchtu. Ten si vybral přední tyč a hlavou k ní míč nezadržitelně také poslal – 0:1!

Pardubice poprvé zahrozily po půlhodině. Proti noze dostal míč od spoluhráče Cadu, také on střílel bez přípravy, ale na hranici šestnáctky balon špatně trefil a branku zcela minul…

Zato Nemanja Kuzmanovič mířil přesně! Psala se 32. minuta, když si postavil míč k přímému kopu. Zhruba dva metry za šestnáctkou a poněkud více vlevo. Využil prostoru, který mu na kraji pardubické zdi vytvořili spoluhráči, a přesnou křížnou střelou zaskočil gólmana Letáčka.

Pardubice se k první přímé střele na branku Baníku dostaly v 52. minutě. Tomáš Čelůstka to zkusil z nějakých dvaceti metrů. Viktor Budinský jeho bombu bez větších potíží vyrazil.

Pak ale přišla opravdu velká pardubická šance. Domácí zahrávali dva rohy v těsném sledu a z toho druhého se urodila velmi nebezpečná hlavička Jana Jeřábka. Zdálo se, že Viktor Budinský na ni nemůže dosáhnout, ale gólman Baníku se vymrštil a balon senzačně zpod břevna vyrazil na roh. O dorážku se pokusil Lukáš Matějka, ale oba pokusy zblízka defenziva Baníku zablokovala.

Baník odpověděl také gólovou šancí. A také promarněnou. Jiří Klíma prostrčil balon do šestnáctky na Yiru Sora, ten vypálil, Letáček však vyrazil. Yira Sor si pro vyražený míč v šestnáctce doběhl, posunul ho na malé vápno Danielu Tetourovi, který byl úplně sám před Letáčkem. Chtěl si ale poskakující míč zpracovat a pak až vystřelit, jenže manévr mu nevyšel, míč mu uskočil a domácí jej odehráli do bezpečí.

Možná proto o chvíli později Yira Sor, když ze strany znovu skvěle pronikl do šestnáctky, tentokrát míč spoluhráčům na malé vápno nepředložil a zkusil to z úhlu sám. Vystřelil ostře, ale nepřesně.

Jistotu dala Baníku 76. minuta. V ní se zrodila rychlá protiakce Baníku, kterou potáhnul středem hřiště Daniel Tetour. Ač faulován, dokázal poslat míč doprava rozběhnutému Gigli Ndefemu, ten z rohu šestnáctky fantasticky vypálil. Jeho rána se odrazila od břevna do tyče, od ní zpět před branku do místa, kam dobíhal Yira Sor. A ten si poradil a vrátil balon okamžitě do pardubické branky.

V 85. minutě byli Slezané blízko. Lukáš Budínský rozběhl Daniela Tetoura, ten v šestnáctce posunul před branku Romanu Potočnému a vypadalo to jednoznačně. Jenže brankář Letáček Potočného střelu z velké blízkosti skvělým způsobem vyrazil.

A v samém závěru ještě Roman Potočný Danielu Tetourovi jeho gólovou přihrávku vrátil, poslal tedy do šance on jeho. Dan Tetour v šestnáctce vystřelil, Letáček vyrazil, a tím zápas skončil.

Statistiky:

Poločas: 0:2, Branky: 19. Buchta (de Azevedo),32. Kuzmanović (trestný kop), 76. Sor (odražený míč). Rozhodčí: Berka – Caletka, Pečenka ŽK: Kostka, Jeřábek – Lischka.