Oblíbený včelařský jarní veletrh Včela přilákala 3000 návštěvníků

Foto: Černá louka

Další březnový víkend, kdy nezůstaly brány výstaviště uzavřené, má za sebou Černá louka v Ostravě. V pátek a v sobotu (10. – 11. března) se zde konal tradiční včelařský jarní veletrh Včela!!!, který Černá louka pořádá ve spolupráci s Včelařským spolkem Moravy a Slezska. Akce se závanem jara přilákala přes 3000 návštěvníků.

 

Cílem veletrhu je poskytnout začínajícím i zkušeným včelařům možnost setkání a sdílení zkušeností na jednom místě. „V rámci akce se tradičně setkali včelaři, milovníci včel i odborníci, kteří své zkušenosti předali začínajícím včelařům,“ vysvětluje manažerka akce Zuzana Boháčová. Kromě odborné veřejnosti a včelařských nadšenců byl však připravený také pestrý program pro širokou veřejnost. „Máme velkou radost, že si Včela!!! postupně nachází své příznivce všech věkových kategorií a zájmů. Kromě odborných přednášek jsme totiž připravili také ochutnávky včelařských produktů a návštěvníci si na místě mohli vybrané zboží také zakoupit a odnést domů,“ doplňuje Boháčová. Organizátory tak potěšily informace o návštěvnosti, když letošní jarní Včelu!!! navštívilo více než 3000 návštěvníků.

 

Černá louka, s.r.o. je v současnosti jedním z nejvýznamnějších míst České republiky, kde je možné uspořádat akce s nadregionálním významem (např. Knižní festival Ostrava, veletrh Dovolená s konferencí Cestovního ruchu, mimořádně oblíbený Kreativ, odborný veletrh InfoTherma, Fauna trhy).

Další akcí je festival udržitelné módy ReFashanda, jehož 2. ročník proběhne 31. 3. – 1 .4 . Díky své strategické poloze je dnes navíc areál Černé louky vyhledávaným místem k relaxaci nejen pro rodiny s dětmi či sportovce. Stezky a běžecké trasy, nacházející se v areálu Černé louky vedou až k řece Ostravici a do prostoru Slezskoostravského hradu.

(nm)