Nová apka DPOhrou. Dárek Dopravního podniku Ostrava dětem za vysvědčení

Dvě tematické dopravní hry a vědomostní kvíz s více než 150 unikátními otázkami z dopravy a provozu obohacený o obrázky dopravních značení a situací. To všechno nabízí nová zábavná a výuková aplikace Dopravního podniku Ostrava (DPO) s názvem DPOhrou. Určená je primárně pro žáky základních škol, které učí, jak se chovat bezpečně v městské hromadné dopravě a běžném silničním provozu. Zkrátit čas hraním intuitivních her nové apky ale mohou i všichni cestující MHD při delší jízdě. Aplikaci dalo záštitu oddělení BESIP Ministerstva dopravy.

Ze které strany je bezpečnější nastupovat do auta? nebo V Ostravě jezdí tzv. parciální trolejbusy. Víš, co znamená slovo parciální?. I to se mohou uživatelé apky dozvědět ve vědomostním kvízu. Nabízí až 30 postupových úrovní. Kromě „Vyzkoušej se“ má aplikace i sekci „Zahraj si“ obsahující dvě uživatelsky přívětivé hry: Tramžovka a Tramvolam. V Tramžovce se děti mohou odreagovat při řízení virtuální tramvaje. Intuitivním ovládáním, dotykem na obrazovku, se vyhýbají překážkám, sbírají energii pro jízdu a další vozy do soupravy. Hra Tramvolam je pak zaměřená na logické myšlení. Uživatelé staví koleje, aby tramvaj úspěšně dorazila do cíle. Přináší až dvacet unikátních hlavolamů.

 „Apka DPOhrou je dárkem, odměnou, za mimořádně náročný školní rok našim nejmenším cestujícím. Chceme, aby i oni věděli, že na ně myslíme. Přáli bychom si, aby se v nové aplikaci nejen pobavili, ale i dovzdělali. Jsme rádi, že naší aplikaci dalo záštitu i oddělení BESIP Ministerstva dopravy. Zároveň doufáme, že kromě dětí si v apce najdou své i naši dospělí cestující. Věříme, že každý v sobě máme kus dítěte a čas od času je fajn si to připomenout a užít si to. DPOhrou je pro to skvělou příležitostí,“ uvádí generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Konec školního roku a začátek letních prázdnin sebou nesou i změny v jízdních řádech. Od 1.7. 2021 bude MHD v Ostravě jezdit podle letního jízdního řádu. Po celou dobu platnosti letních jídních řádů bude například zastaven provoz primárně školních linek č. 2092 a linky č. 109. Další změnou je omezení tramvajového provozu v Ostravě-Porubě, a to s ohledem na rekonstrukci mostu přes Porubku a revitalizaci smyčky Vřesinská. Od zastávky „Poruba, vozovna“ bude zajištěna náhradní autobusová doprava ve špičce v intervalu každých pět minut. Kompletní přehled změn v dopravě a aktuální jízdní řády najdou Ostravané na www.dpo.cz/leto2021.

(ab)