Netradičně provedený zápasový magazín při utkání Baníku se Spartou.

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Netradičně provedený zápasový magazín v novinovém retrostylu bude jednou ze součástí vzpomínkového rámce sobotního utkání Baníku se Spartou. Hráči Baníku do něj nastoupí v retrodresech, a to vše v rámci vzpomínky na historicky první utkání SK Slezská Ostrava, které bylo proti Slovanu Ostrava sehráno 4. března 1923.

Na novinovém papíře ve formátu A3 a v grafickém provedení, které zhruba odpovídá době, v níž SK Slezská svůj historicky první zápas odehrála. Tak bude vypadat zápasový žurnál, který si fanoušci v sobotu budou moci koupit místo tradičního magazínu Baník. Čtenáři v něm najdou zajímavé čtení, jemuž vévodí rozhovor s Milanem Barošem o tom, jak on prožíval zápasy se Spartou.

Prohlédněte si naši propagační filmovou upoutávku na Youtube kanále Baníku Ostrava! Footballový žurnál

Nejen rozhovor s baníkovskou ikonou Milanem Barošem je tahákem zápasového žurnálu v černobílém retroprovedení. „Zajímavý je také rozhovor s Mariem Ličkou, jenž prozrazuje zase své vzpomínky na duely s Letenskými. Sběratelům udělá radost velký plakát týmu v retrodresech na vnitřní dvoustraně, zajímavé jsou i vzpomínkové texty o historicky prvním utkání SK Slezská vůbec, a také o historicky prvním utkání proti AC Sparta. Myslím si, že tyto baníkovské noviny provedené dle dobového grafického stylu, v němž výrazně dominoval text nad velikostí fotografií, by si měl pořídit každý návštěvník sobotního zápasu,“ řekl Matěj Šturala, marketingový a PR ředitel Baníku.

Klub připravil také videoupoutávku na zápasový magazín. „Je také v dobovém hávu. Rozhodli jsme se pro jakousi prvorepublikovou podobu, aby byla i tato upoutávka co nejvíce retro, ale aby mohla obsahovat i zvukovou stopu, což tehdejší československá technika umožňovala od začátku třicátých let. Myslíme si, že i v této podobě dobovou atmosféru vcelku dokonale navodí,“ dodal Matěj Šturala.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava