Náměstí Msgre Šrámka změní tvář

Náměstí Msgre Šrámka změní tvář. Do architektonické soutěže na zvelebení prostoru před vstupem do katedrály Božského Spasitele v Moravské Ostravě bylo přihlášeno celkem 20 projektů. Jejich vyhodnocením se dnes začala zabývat odborná porota. Vítězný návrh musí potvrdit městská rada a poté schválit zastupitelstvo.

„Vedle kvality samotných návrhů musí odborná komise posoudit také to, jak přihlášené projekty navazují na předpokládané úpravy prostoru před Divadlem Jiřího Myrona,“ upozornil primátor Tomáš Macura s tím, že úkolem účastníků soutěže bylo přijít s architektonicko-urbanistickým řešením celého prostoru mezi katedrálou a divadlem. Součástí návrhu měla být také představa autorů o dotvoření okolí katedrály až po městský blok lemující Zámeckou ulici.

„Letošní 2017 je rokem architektonických soutěží,“ připomenul primátor Macura. V minulých měsících architekti navrhli možnou budoucí podobu Umělecké ulice před Galerií výtvarného umění Ostrava a proměnu historických městských jatek. „Takže tři soutěže už vyhlášeny byly a čtvrtá se chystá na koncertní halu,“ upřesnil Tomáš Macura. Ta bude zveřejněna pravděpodobně v září.

(nm), text Ostrava.cz