Devátý ročník kulturního festivalu s názvem Ostravská muzejní noc :)

Devátý ročník kulturního festivalu s názvem Ostravská muzejní noc se nezadržitelně blíží. Již tuto sobotu 10. června otevře od 17 hodin 39 ostravských institucí, které se věnují kultuře nebo vzdělávání, své dveře veřejnosti do pozdních večerních hodin. Město Ostrava slavnostně zahájí celoměstskou muzejní noc za přítomnosti primátora města Tomáše Macury na Prokešově náměstí v 18 hodin.

ov

Do slavnostního okamžiku se mohou návštěvníci opět zapojit, a to foukáním do „pouťových frkaček“, které festival slavnostně odstartují. K této oblíbené každoroční akci se město připojí tradičními prohlídkami prostor radnice v netradičním čase, nočními vyhlídkami z radniční věže a zábavným doprovodným programem na Prokešově náměstí nazvaným „Stará Ostrava vypravuje“, na který vás pozve moderátor Robert Galia už v 17.30 hodin.

Nebudou chybět výstavy, komentované prohlídky, přednášky, projekce, koncerty, workshopy, tvůrčí dílny nebo scénická vystoupení. Do svého zákulisí vás pustí muzea, galerie, knihovny, školy, technické památky, kavárny, kluby, radnice, cirkus i centra se speciálním zaměřením.

Nad akcí, kterou město Ostrava podporuje finančně, převzal záštitu primátor Tomáš Macura. Celý program Ostravské muzejní noci naleznete na webových stránkách www.ostravskamuzejninoc.cz.

Doprava

I letos můžete využít autobusy čtyř muzejních linek zdarma. Dopravní podnik Ostrava vypraví pro Ostravskou muzejní noc zvláštní bezplatné linky, které zajistí přepravu cestujících mezi zúčastněnými institucemi. V provozu budou celkem čtyři autobusové linky označené písmeny A, B, C a D se společnou výchozí zastávkou Výstaviště, ze které jsou plánovány odjezdy jednotlivých spojů v každou 5., 25. a 45. minutu. Na zastávce Výstaviště bude možný vzájemný přestup mezi jednotlivými autobusovými linkami tak, aby cestující mohli navštívit zúčastněné kulturní instituce. Doprava cestujících na všech muzejních linkách je bezplatná.

dd

Pouťové frkačky odstartují Ostravskou muzejní noc 2017! (Prokešovo náměstí)
Přesně v 18 hodin slavnostně zahájí děti s primátorem města Tomášem Macurou festival společným foukáním do frkaček.

Historizující Ostravská muzejní noc aneb „Stará Ostrava vypravuje“
(Prokešovo náměstí)
Přijďte se pobavit a třeba také poučit o historii našeho města, které letos oslaví 750 let od první zmínky o své existenci. Zaposlouchejte se do romantické produkce středověké hudební skupiny a vžijte se s námi do toho, jak se asi žilo v našem městě před několika stoletími. Děti si mohou prohlédnout opravdovou středověkou mučírnu a zapojit se do pážecího turnaje.
Diváci si vychutnají atmosféru rytířských soubojů nebo se naučí svůdný tanec Markytánek. V závěru programu zazpívají historické evergreeny Klimkovické pěnice.
To vše při posezení pod širým nebem s dobrou kávou a výborným občerstvením z mobilní kavárny a restaurace.

Program pro děti se středisky volného času Ostrava (Prokešovo náměstí)
Tvůrčí podvečer pro děti. Zábavné činnosti s pedagogy středisek volného času Ostrava. Od 18.00 do 21.00 se uskuteční velká soutěž o Petřkovickou venuši.

Prohlídky reprezentačních prostor budovy Radnice města Ostravy
Komentované skupinové prohlídky prostor radnice včetně pracovny primátora.

Vyhlídky z věže radnice
Večerní a noční vyhlídky z ochozu věže ve výšce 73 m do širokého okolí. K dispozici jsou návštěvníkům dva dalekohledy.

(nm) text Ostrava.cz