MARIÁNSKOHORŠTÍ SENIOŘI SE PODÍVALI NA VALAŠSKO

V druhé polovině května se uskutečnily dva zájezdy pro seniory.  Tentokrát byl naplánován výlet na zámek Lešná s areálem anglického parku a manufaktury gobelínů ve Valašském Meziříčí.

První autobus vyrazil od mariánskohorské radnice v úterý a slunce nám svítilo po celý den. Druhý autobus vyrazil ve čtvrtek a počasí bylo přesně opačné-celý den, až na malé přestávky pršelo, ale na dobré náladě našich výletníků to nebylo znát.

První zastávkou byl zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Návštěvníci si prohlédli zámek s krásnými interiéry a dozvěděli se zajímavosti o osudech posledního rodu Kinských, který zámek v roce 1945 musel opustit. Po prohlídce návštěvníci mohli obdivovat nádherné stromy, azalky a rododendrony v zámeckém parku. „Čerstvý vzduch, zpěv ptáků, nádherná barevnost květin, rozmanité stromy, to vše byl krásný relax v tomto kousku přírody“ říká místostarostka Jana Pagáčová, a dodává: „Po této návštěvě jsme zamířili do Krásenského pivovaru, kde byl pro nás připraven vydatný oběd a poté již následovala zajímavá prohlídka manufaktury gobelínů“.

Senioři si zde mohli prohlédnout náročnou výrobu a restaurování vzácných několik, sta let starých uměleckých děl. Tato gobelínka je v tomto oboru unikátní a jedinečnou v celé České republice. Nakonec ještě malé občerstvení v tamější stylové kavárně a poté, někteří neradi, zpátky domů. Výlet byl zakončen kolem půl páté odpoledne návratem k radnici. „Myslím si, že se výlety, i přes čtvrteční nepřízeň počasí, povedly. Všichni, kteří s námi jeli, si program pochvalovali a bylo vidět, že si jej užívají. Dokonce se ptali, na kdy plánujeme další zájezd a kam by to bylo. Tak snad se sejdeme v září na dalším výletě,“ uzavírá místostarostka Pagáčová.

(ab) Zdroj: Město Ostrava