Magistrát obnovuje úřední hodiny v plném rozsahu

Foto: Archiv - Magistát města Ostravy

Magistrát obnovuje úřední hodiny v plném rozsahu, některá opatření zůstávají v platnosti

Od pondělí 20. dubna obnovuje Magistrát města Ostravy úřední hodiny na všech odborech v plném rozsahu. Z preventivních důvodů budou nadále platit některá preventivní a organizační opatření přijatá v minulých týdnech.

Projednání úředních záležitostí bude možné pouze na základě předchozí rezervace nebo dohodnuté schůzky s pracovníky příslušných odborů. To lze provést jedním z uvedených způsobů:

• Přes objednávkový systém: https://objednavky.ostrava.cz/eobs#/jednorazove-prihlaseni/.
    • Telefonicky nebo elektronicky s konkrétním pracovníkem u odborů, které nejsou zahrnuty v objednávkovém systému, kontakty jsou k dispozici na www.ostrava.cz v aktualitách.
    • Objednávky pro osobní podání na podatelně magistrátu na čísle 599 443 030, doporučujeme využívat speciálních schránek, které jsou pro tento účel umístěny na vrátnicích jednotlivých budov úřadu.
    • V případě dotazů se mohou občané obrátit na linku 599 499 311.
    • Objednávky na CzechPoint a ověřování na telefonním čísle 599 442 382.

I když je obnoven plný rozsah úředních hodin, budou nastavena organizační opatření, která omezí celkový možný počet obsloužených klientů (regulace počtu přepážek, střídání zaměstnanců apod.).

• Nadále žádáme občany, aby upřednostňovali jiné než osobní formy komunikace (telefon, email, pošta).
  • Při rezervaci termínu budou klienti upozorněni, že ostravský magistrát funguje v omezeném režimu, a bude jim doporučeno obrátit se na úřad v obci, kde mají trvalé bydliště.
  •  Stále platí nutnost dvoumetrových rozestupů, používání ochrany dýchacích cest a dodržování dalších obecně známých hygienická opatření.

Bez předchozí rezervace je možné vyřizovat požadavky veřejnosti ve zcela neodkladných případech, jako je například doručení podání či platba na pokladně. V případě potřeby úhrad doporučujeme využít bezhotovostní platby.

Magistrát i nadále provádí pravidelný úklid všech prostor s použitím dezinfekčních prostředků (podlahy, kliky, sedačky a křesla pro veřejnost), v prostoru vrátnic jsou občanům k dispozici stojany s dezinfekcí rukou.

Magistrát touto cestou děkuje všem občanům za pochopení s komplikacemi, které jim tato opatření působí. Musíme však chránit životy a zdraví nás všech.

(nm)