Loučení bez bodů: Baník – Pardubice 2:4

Baník v posledním utkání sezony podlehl Pardubicím 2:4. Už v první minutě otevřel skóre Muhamed Tijani, hosté do poločasu srovnali a ve druhé půli vývoj utkání zcela otočili.

Hned v první minutě zápasu se vyplatil presink Muhamedu Tijanimu, který obral o balon pardubického Vlčka, potáhl si míč k brance, vypálil a otevřel skóre. Běžela přibližně třicátá sekunda…

O chvíli později mohl po Caduově přihrávce útočník Baníku zvýšit, ale gólman Markovič tentokrát zachránil. Mezitím se dobře uvedl i Martin Hrubý v brance Baníku, který zachránil situaci proti velké šanci pardubického Darmovzala.

Po půlhodině hry vyrazil Markovič střelu Jiřího Fleišmana a vytěsnil i dorážku Enea Bitriho.

A ve 35. minutě si na zadní tyč naběhl Jan Juroška, centr Eldara Šehiče doletěl přesně k němu, pravý bek Baníku hlavičkoval, Markovič znovu skvěle zachránil.

V poslední minutě první půle přišlo vyrovnání. Denis Darmovzal v šestnáctce Baníku převzal chytré prostrčení Vojtěcha Sychry, ocitl se sám před Martinem Hrubým a překonal jej – 1:1.

A hned po pauze hosté dvakrát udeřili. Ve 48. minutě napřáhl za šestnáctkou Ladislav Krobot, namířil přesně k tyči a bylo to 1:2. A za tři minuty hosté jednoduše zakombinovali, Darmovzal vystřelil z nějakých patnácti metrů a bylo to o dva góly.

Mezitím se o střelecký zápis efektně pokusil Muhamed Tijani, jeho nůžky byly krásné, rána prudká, ale nepřesná.

Jarní střelec Baníku se dočkal o chvíli později, když proměnil penaltu odpískanou za ruku jednoho z pardubických hráčů. Snížila na 2:3. Vyrovnání se ale městský stadion nedočkal, naopak. Hosté využili rychlou brejkovou situaci, David Huf přihrál ke druhé tyči Leandro Limovi, a ten uzavřel účet zápasu.

Statistiky: Poločas: 1:1, Branky: 1. Tijani (ind. akce), 74. Tijani (pen.) – 45. a 51. Darmovzal, 48. Krobot, 83. Lima. Rozhodčí: Krejsa – Slavíček, Pochylý, VAR: Nehasil. ŽK: 53. Buchta, 61. Holaň – 37. Vlček, 80. Janošek.Diváci: 5605

Sestavy:  FC Baník Ostrava Hrubý – Juroška, Bitri, Pojezný, Fleišman – Holaň (85. Sanneh) – P. Jaroň (57. Svozil), Cadu (64. Mišković), Buchta (64. Kuzmanović), Šehić (57. Smékal) – Tijani. FK Pardubice Markovič – Icha, Hranáč, Vlček (70. Koukola), Helešic – Vacek – Sychra (77. Lima), Tischler, Darmovzal (60. Janošek), Pikul (60. Hlavatý) – Krobot (70. Huf).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava