Krádež pod kamerami proběhla dle obvyklého scénáře

Všímavost strážníka obsluhujícího kamerový systém v kombinaci s rychlou reakcí zasahující hlídky vedla k zadržení dvou nenechavců, kteří počátkem května v časných ranních hodinách využili únavy muže, který usnul znaven na zemi před hlavním nádražím a z kapsy mu odcizili jeho mobilní telefon.

V úterý 7. května v časných ranních hodinách vyslal strážník obsluhující kamery hlídku k prověření na zemi ležícího muže před hlavním nádražím v Ostravě-Přívoze. To ale netušil, že se tento výjezd změní v zadržení zlodějů, kteří spícího muže mezitím během okamžiku okradli.

Muže ležícího na zemi u lavičky si totiž nevšiml jen strážník obsluhující kamery. Spící muž zaujal i dvojici nenechavců (23,25). Ti zřejmě vycítili příležitost snadno a rychle se obohatit na cizí účet. Krádež pak proběhla podle obvyklého scénáře.

Zatímco již na místo mířila hlídka strážníků, mladší muž přistoupil ke spící oběti. Nejprve se přesvědčil, zda spí skutečně tvrdě. Když se ujistil, že nikterak nereaguje a spí opravdu tvrdě, přistoupil k činu.

Po krátkém prošacování spícího muže mu z kapsy odcizil mobilní telefon, zatímco starší z mužů samotnou krádež i své okolí pozoroval s „ledovým klidem“. Po činu se oba v klidu odebrali do haly vlakového nádraží, kde jej bezprostředně poté zadrželi strážníci.

Ke krádeži se ovšem neměli. Usvědčil je až telefon poškozeného, který strážníci nalezli u jednoho z nich.

Díky bystrému oku strážníka obsluhujícího kamery a rychlé reakci hlídky tak spící muž nepřišel o svůj mobilní telefon.

Pachatele krádeže si na místě převzali kolegové z Policie České republiky.

(ab)