Hudební naděje MS kraje, novinka 4. ročníku Barrák music hrad

Objevte čtyři lokální interprety! Každý je jiný a všichni skvělí! Dorazte 1. září na Slezskoostravský hrad na předposlední koncert série Barrák music hrad 2023 s názvem Hudební naděje MS kraje.
Představí se regionální kapela Bandjeez, s níž hrál v minulosti David Stypka, a která po jeho smrti začala spolupracovat s Kateřinou Marií Tichou. Ta byla v roce 2013 oceněna Andělem v kategorii Objev roku. Od té doby ušla kus cesty a vám zahraje songy ČarujČasy se mění nebo Nový dům.
Další rodačkou, která vystoupí na Slezskoostravském hradě, je známá milovnice adrenalinu a sportu, KACZI. Je držitelkou ocenění ceny Jantar v letech 2018, 2019 a 2021 a její tvorba se váže především k našemu kraji; zazní písně jako Lysá Hora či Křídla nad Pustevnami.
NIKA, éterická písničkářka, skladatelka textařka a zpěvačka z Ostravy, vydala na jaře 2022 uhrančivý debut Flesh & Soul. Jednadvacetiletá hudebnice, absolventka Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba, ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. Doprovodnou kapelu tvoří bubeník Jonáš Bjolek, klavírista Pavel Duda a baskytarista Nicolas Gatto. Za album Flesh & Soul získala moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar v kategorii populární hudba a byla zařazena mezi 50 nadějí české hudby časopisu Headliner.
Celou soupisku tohoto hudebního večera završí opavské duo MUNROE. „Černobílá estetika. Nástrojový minimalismus. Syrovost odkazující k Jarmuschově filmu Dead Man a trochu jesenického voodoo.“ Nejen to je duo Jan Kunze a Vladimír Jaške, kteří na prknech Barrák music hradu zahrají písničky Vlčí menuetZ čistého nebe nebo Konec léta.
Kompletní informace včetně předprodeje vstupenek najdete na www.barrakmusichrad.cz a na sociálních sítích FB a IG.
Partnery projektu Barrák music hrad jsou Moravskoslezský kraj, statutární město Ostrava, Slezská Ostrava a Slezskoostravský hrad. Produktovými partnery jsou pivovar Radegast a Kofola, mediální partnery jsou Ostravainfo!!!, Ostravacard!!!, kudyznudy.cz, DHL a Jsem z Ostravy.