DEVATENÁCTKA SŤALA SKOTSKO DÍKY BANÍKOVCŮM

Denis Granečný a Ondřej Šašinka, který na jaře hostuje v Senici, fatálně zasáhli do pátečního kvalifikačního utkání české devatenáctky proti Skotsku ve Zlíně. Cenné vítězství 1:0 totiž dvanáct minut před koncem zařídil útočník Šašinka, který proměnil pokutový kop za faul na Granečného. Svěřencům trenéra Jana Suchopárka stačí k postupu na mistrovství Evropy v závěrečném pondělním utkání proti Rakousku remíza.

Jak si v pátek vedli další reprezentanti z řad Baníku? Záložník Robert Hrubý, dodatečně povolaný do české jednadvacítky v pondělí, odehrál v Karviné druhý poločas vítězného utkání proti Slovensku (4:1). Matěj Helešic strávil ve španělské Marbelle 78 minut přípravného duelu dvacítky proti Dánsku (1:2).