Velká cena Ostravy 2018

Již v sobotním ranním bloku rozplaveb padly 4 rekordy mítingu. Postarali se o ně Kristýna Štemberová (50 motýl), Maxim Lobanowszkij (100 motýl), Diana Margarida Duraes (400 a 800 volný způsob) a Gabriel Chose Lopes (200 polohový závod. Zsuzsana Jakabos (200 polohový závod)a  Gábor Balog (50 znak) dokázali vytvořit rekordy v ranních rozplavbách a v odpoledním finálovém bloku vlastní rekordy ještě vylepšili.

Celkem bylo tedy v sobotu překonáno 10 rekordů mítingu. V odpoledních finálových rozplavbách se neztratili ani domácí plavci a plavkyně. Celkem vybojovali 4 cenná umístění. Roman Procházka – 2. 100 volný způsob, Veronika Petřeková – 3. 800 volný způsob, Tereza Závadová – 3. 100 volný způsob a Nikola Hořanská – 3. 100 znak.

V nedělním bloku rozplaveb překonala o více než 20 vteřin Diana Margarida Duraes rekord mítingu v disciplíně 1500 volný způsob. V nedělním finálovém bloku byly překonány dva rekordy – Cose Lopes v disciplíně 400 polohový závod a na 50m volný způsob Maxim Lobanowski. Za ostravské plavce vybojovali medailová umístění Veronika Petřeková v disciplíně 400 polohový závod a Andrea Vojtalová v disciplíně 200 znak.

Celkovými vítězi se stali Zsuzsana Jakabos a Maxim Lobanowski. 25. ročník Velké ceny Ostravy byl nejlepším v historii. Celkem se závodu zúčastnilo více než 400 plavců. Účast zahraničních plavců z 11 zemí a českých reprezentantů přispěla k vylepšení XX rekordů mítingu.