De Azevedo spasil Baník

Byl jednoznačným hrdinou sobotního zápasu Baníku se Sokolovem. Nastoupil do něj po nepříjemném zranění a Baník ho moc potřeboval. Jak moc, to se v utkání ukázalo. Dyjan Carlos de Azevedo se na vítězství 3:0 podílel dvěma vstřelenými góly a jednou asistencí. Když byl v 83. minutě střídán, fanoušci mu aplaudovali vestoje.

„Jsem šťastný, že jsem zpět. A že jsme vyhráli,“ pravil po utkání Brazilec, který ve 35. minutě na polovině soupeře obral o míč jednoho ze sokolovských hráčů, poslal před branku přesný centr a spoluhráč Tomáš Mičola jej nadvakrát poslal do branky. Baník se ujal vedení, uvolnil se a najednou hrál výrazně lépe, než v předchozích zápasech. „Carlos je výjimečný hráč, v přípravě jsme útočnou fázi stavěli na něm. Myslím, že kdyby se mohl po zranění vrátit dřív, dnes bychom už žádné problémy neměli. To zranění bylo ale opravdu vážné,“ ocenil De Azevedovy kvality Vlastimil Petržela, trenér Baníku.

Ve druhém poločase dal De Azevedo dva góly a bylo hotovo. „Cítil jsem se dobře, makal jsem na sobě, abych mohl klukům co nejdříve pomoct. Ještě mi ale chybí zápasové tempo, kondici budu muset ještě dohnat,“ hlásil ofenzivní záložník či útočník Baníku, jenž věří, že Ostrava své snažení dotáhne do kýženého cíle. „Opava pořád vyhrává, takže my musíme taky. Čekají nás dva rozhodující zápasy, věřím, že se nám to povede už teď v Olomouci, i když nás tam čeká hodně těžký zápas,“ řekl ještě De Azevedo, jehož v utkání se Sokolovem v 83. minutě vystřídal Alexandr Jakubov.

(pd) foto: