Běž domů Ivane! Ostrava si připomíná výročí srpnové okupace unikátní výstavou

Město Ostrava si  v těchto dnech symbolicky připomíná události srpnové okupace v roce 1968. V rámci připomínky 55. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy na území Československa připravilo město ve spolupráci s fotografem Borisem Rennerem výstavu unikátních koláží a dobových fotografií s názvem „BĚŽ DOMŮ, IVANE!“.

Na celkem 6 panelech, jež jsou umístěny v pěší zóně vedle ulice Jantarové, mezi zastávkou Karolina a nákupním centrem FORUM, naleznete sérii dobových fotografií, které zachycují atmosféru a náladu tehdejších obyvatel Ostravy – především v okolí Nové radnice a v centru města. Dominantou výstavy jsou koláže, zpracované ostravským fotografem a také patriotem Borisem Rennerem. Dramatické události srpna roku 68 ožívají díky propojení tehdejších fotografií s aktuálními snímky. Výstava je interaktivní – díky připojeným QR kódům je například možné prohlédnout si dobé zápisy z jednání tehdejší Rady města a další. Expozice bude před Novou Karolínou umístěna nejméně do pondělí 21. srpna.