V Zoo Ostrava soutěží více než tisícovka žáků z celého kraje

Dnes začal v Zoo Ostrava další ročník Velké ceny zoo. Vědomostní soutěž, která je určena žákům druhého stupně, se v zoo koná už téměř 50 let. Soutěžící tentokrát prověřují své znalosti na téma „Etologie“. Akce potrvá až do pátku 24. března. Do soutěže se přihlásilo přes 1200 dětí ze 65 škol z celého moravskoslezského regionu, což potvrzuje dlouhodobý zájem žáků i učitelů.

Vědomostní soutěž Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava je určena žákům 6.–9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Žáci soutěží v pětičlenných družstvech formou testu. Téma letošního ročníku je „Etologie“. Soutěž se dlouhodobě těší velkému zájmu dětí i pedagogů. Letos se do ní přihlásilo přes 1200 žáků z 65 škol z celého Moravskoslezského kraje. Ze základního kola, které ve výukovém centru zoo potrvá až do pátku 24. března, vzejdou finalisté, kteří své znalosti poměří ve druhém kole v sobotu 1. dubna.

Soutěž je realizovaná za podpory Moravskoslezského kraje.

Soutěž organizuje zoo ve spolupráci s Kruhem přátel zoo téměř 50 let! V 70. letech minulého století, kdy ještě nestálo výukové centrum, soutěžily děti často na docela kuriózních místech, například ve venkovním výběhu hrochů (viz foto v příloze) nebo dokonce vestoje v pavilonu primátů. Finálová kola se pak odehrávala uvnitř pavilonu hrochů. Již několik desetiletí však žáci soutěží v pohodlí výukového centra…

Foto: autorka Veronika Máchová a archiv Zoo Ostrava.

(ab)