LINKA Č.99 SPOJÍ SLEZSKOU S MĚSTSKOU NEMOCNICÍ OSTRAVA

Začátkem září se po několika letech čekání a dopracovávání podmínek spustí provoz autobusové linky MHD číslo 99, která má spojit bez přestupování náš obvod s Městskou nemocnicí Ostrava a s Ústředním autobusovým nádražím.

„Původně plánovaná trasa se rozšířila i o lokalitu Františkov, která je zatím mimo docházkovou vzdálenost od MHD. Vzhledem k nové výstavbě domů se zvyšuje  počet obyvatel v této oblasti a je třeba zajistit její dopravní obslužnost,“ uvedla místostarosta Ivona Vaňková.

Trasa bude vypadat takto: Bazaly – Kamenec – Náměstí Jurije Gagarina – Most Miloše Sýkory (zastávka na ul.28.října) – Divadlo loutek (Pivovarská ul.) – Výstaviště – Karolina – Městská nemocnice – ÚAN (Vítkovická ul.) – Karolina – Elektra – Stodolní- Husův sad – Most Miloše Sýkory (zastávka na ul. Sokolská třída) – Sl. Ostrava radnice – Františkov (ul. Na Baranovci) – Hladnov (ul. M.D.Retigové)

Trasa zpět: Hladnov (ul. M.D.Retigové) –  Františkov (ul. Na Baranovci) – Sl. Ostrava radnice – Most Miloše Sýkory (28.října) – Divadlo loutek (Pivovarská ul.) – Výstaviště – Karolina – Městská nemocnice – ÚAN (Vítkovická ul.) – Karolina – Elektra – Stodolní- Husův sad – Most Miloše Sýkory (Sokolská třída) – Náměstí Jurije Gagarina – Kamenec – Bazaly.

V budoucnu, po vybudování kanalizace v ulici Čs.Legií, se předpokládá vedení linky touto ulicí se zastávkou u klubu Atlantik ( namísto zastávek Stodolní a Husův sad).

„Linka bude jezdit v pracovních dnech od 6 do 18 hodin ve 30minutovém intervalu z koncových zastávek (Hladnov, Bazaly), přes centrum města od Mostu Miloše Sýkory bude interval 15minutový. Na linku budou nasazovány ekologické minibusy s pohonem na baterie nebo na CNG. Věříme, že nová autobusová linka bude přínosem pro naše občany a že ji budou často využívat,“ doplnila místostarostka.

Jízdní řád naleznete:

www.dpo.cz

(ab) Zdroj: Město Ostrava