Příběh Ostravaru „Nás nezkrotíte!“

Stejně nekonvenční jako celá Ostrava je neobvyklý videoklip propagující místní zlatavý mok. Barvitý příběh Ostravaru se odehrává v nenapodobitelných industriálních kulisách Ostravy, která byla vždycky svá a tudíž jasně odlišná od zbytku republiky. Svým osobitým charakter i hodnotami jako je nezdolnost, přímost, syrovost a solidárnost.

Klip natočila známá česká režisérka Karin Babinská, která jej naprosto odlišila od klasické pivní reklamy. Vsadila na unikátnost Ostravaru spočívající v těsném sepjetí se životem v Ostravě a v přirozené, syrové osobitosti. Do videoklipu nasadila celkem 116 ostravských herců a komparzistů, včetně Richarda Krajča, které rozmístila do 16 různých lokací v Ostravě.

Své premiérové video pivovar Ostravar zveřejnil na sociálních sítích. V posledních letech totiž začali ostravští pivovarníci pozorovat, že nastupující generace sice značku Ostravar pořád velmi dobře zná, ale postupně se v hlavách lidí vytrácí hodnoty, které značka v regionu vždy reprezentovala. „Toto zjištění nás přesvědčilo, že bychom měli především našim mladým spotřebitelům odvyprávět příběh Ostravaru znovu a jejich jazykem. Proto jsme sáhli k natočení našeho prvního videa,“ vysvětlila Našemu Městu manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Od svého vzniku v roce 1897 si pivovar vždy stál za svým a navzdory okolnostem zůstal u klasického způsobu vaření piva. „Také díky této své vnitřní síle je Ostravar pivním manifestem přímosti, nepoddajnosti a hrdosti na své město. A o tom všem je náš nový videoklip,” říká Zuzana Cieciotková z Ostravaru.

Premiérové video nabité emocemi končí symbolicky záběrem na vzpínajícího se černého koně v Dolní oblasti Vítkovic a vzkazem “Nás nezkrotíte!”. Vzepjatý kůň, symbol svobody, nezkrotnosti a hrdosti, totiž po mnoho desetiletí zdobí každou láhev ostravského piva.

(iza)