Ostravské Vánoce se rozjely naplno, v neděli vystoupí na Hlavní scéně Dan Bárta

Foto: Ostravské Vánoce

Po víkendovém slavnostním zahájení Ostravských Vánoc, které na centrální Masarykovo náměstí přilákalo davy návštěvníků se dnes na všech scénách akce opět rozbíhá program naplno. Připravili jsme pro Vás přehled programu Hlavní scény i dalších aktivit, které mohou návštěvníci akce v tomto týdnu, až do neděle (3. 12.) na Ostravských Vánocích navštívit.

Hlavní scéna nabídne Dana Bártu s Illustratosphere, kuchařskou show, cimbálovku, pěvecký sbor nebo zbrusu nový fotokoutek přímo na stage. Na Dětské scéně se každý den do 18:00 hodin bude točit dětský kolotoč, od úterka se také naplno rozběhne program všech partnerů (Česká televize, Městská policie Ostrava nebo Nová Akropolis). Vánoční kluziště pak snad již přestane trápit počasí a v provozu budou pro bruslaře také ledové chodníčky.

„Dětská i Hlavní scéna nabídnou svůj program v tematických blocích po jednotlivých dnech v týdnu. Mezi novinky, které letos přinášíme poprvé patří například úterní kvízy nebo páteční fotokoutek, kdy si budou moct návštěvníci, při dodržení pokynů obsluhy, udělat fotku přímo z pódia. Další novinkou je také nedělní koncert Báry Kanyzové, která zareagovala na Open Call výzvu a vystoupí od 16:00 hodin před Danem Bártou,“ zve za realizátora Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky.    

KAB_5294
Foto: Ostravské Vánoce

Hlavní scéna 28. 11. – 3. 12. 2023

Středa se ponese v duchu Barevných Vánoc, když od 18:00 hodin vystoupí italská kapela Rumba De Bodas, kterou Ostravským Vánocům doporučili dramaturgové Colours of Ostrava. Před nimi zahraje Dr. Zeppelin a Radim Nowak a od 15:50 bude pódium patřit zástupcům Městské a státní policie v rámci preventivní akce Bezpečné Vánoce.

Ve čtvrtek 30. listopadu odstartuje program Hlavní scény vystoupení MŠ Poděbradova, po ní David Girten předvede vánoční kuchařskou show a v rámci andělských čtvrtků pak od 18:00 hodin vystoupí Štěpánka Balcarová Quartet.

„V pátek od 17:00 hodin vystoupí pěvecký sbor Proměny, který v loňském roce přivezl z Prostějova poprockový repertoár, letos se však můžeme těšit na největší hity skupiny Čechomor nebo Vlasty Redla v doprovodu moderní rockové cimbálovky Cimbal Hell Band,“ upřesňuje mluvčí Ostravských Vánoc Pavlína Merendová s tím, že na vystoupení sboru naváže fotokoutek na pódiu.

Ten je v rámci programu Vánoc úplnou novinkou, proto realizátor žádá všechny návštěvníky, aby dodržovali pokyny obsluhy a bezpečnostní i časové podmínky tak, aby nedocházelo k žádným komplikacím.

Sobota se ponese v duchu swingové pohody, kapela Swingalia rovněž není v dramaturgii akce úplným nováčkem, v minulém roce sklidila od veřejnosti velký ohlas. Jejich vystoupení bude předcházet oblíbené divadelní představení Superkluk, to je určeno dětem od 5 let a jejich rodičům. „Od 16:15 hodin ještě proběhne přímo na Hlavní scéně krátké adventní zamyšlení generálního vikáře diecéze ostravsko-opavské, pana Jana Czudka,“ doplňuje Merendová. Vrcholem prvního týdne pak bude vystoupení Báry Kanyzové, jež se přihlásila na Open Call výzvu a následující koncert Dana Bárty s kapelou Illustratosphere.

KAB_4572
Foto: Ostravské Vánoce

Dětská scéna 28. 11. – 3. 12. 2023

Po celý týden bude na Dětské scéně k vidění dřevěný betlém, děti se navíc budou moct točit na dětském kolotoči – od pondělí do pátku v čase 11:00 – 18:00, o víkendech 10:00 – 18:00. „V případě velkého zájmu dětí o kolotoč pak po dohodě s provozovatelem přímo na místě dle potřeby provozní dobu prodlužujeme,“ vysvětluje Pavlína Merendová.

Středa bude v připraveném stanu patřit programu s rukodělnými činnostmi pod taktovkou Městské policie Ostrava, ve čtvrtek se mohou návštěvníci letos poprvé vydat na program Ostravské univerzity. Páteční odpoledne bude ve znamení tvoření s Novou Akropolí. V sobotu se pak na Dětské scéně už podruhé zabydlí Česká televize – Televizní studio Ostrava.

„Tentokrát zde bude od 9:30 hodin do 16:00 hodin (s krátkou polední přestávkou) probíhat program v duchu dětského pořadu Ty Brďo! Jeho režisér a dramaturgyně hledají pro pořad nové dětské tváře, chceme tedy pozvat všechny děti a rodiče, kteří by si chtěli konkurz do dětského pořadu vyzkoušet, aby za námi zavítali,“ říká Pavlína Merendová. První týden uzavřou programově na Dětské scéně divadla pro děti – v hlavní roli bude opět Klaun Nešika.

KAB_4188
Foto: Ostravské Vánoce

Klubová scéna 28. 11. – 3. 12. 2023 

Na Klubové scéně bude v tomto týdnu denně v provozu Vánoční kluziště společnosti SAREZA. „Pevně věříme, že chladné počasí dovolí již plně zprovoznit také ledové chodníčky a bruslaři se tak mimo hlavní ledovou plochu budou moct vydat i na ně,“ říká mluvčí společnosti SAREZA Lenka Papajová, s tím, že provozní doba kluziště a aktuální informace o programu najdou návštěvníci na webu Ostravských Vánoc nebo kluziště jako takového.

 

Scéna Nové radnice 28. 11. – 3. 12. 2023

Scéna Nové radnice (Prokešovo náměstí) je letos zbrusu nově nasvětlena, návštěvníci se sem mohou vydat nasát vánoční atmosféru a při té příležitosti zavítat například na vyhlídkovou věž Nové radnice.

„Například v neděli 3. 12., kdy bude ve vestibulu budovy magistrátu možné od 17:30 zhlédnout přenos Adventního koncertu České televize budou moct návštěvníci využít prodlouženou otevírací dobu vyhlídkové věže a podívat se na vánočně rozsvícenou Ostravu z výšky,“ upozorňuje ředitel Ostravainfo!!! Jiří Šimon. Vyhlídková věž Nové radnice totiž bude otevřena až do 19:00 hodin. Na Prokešově náměstí startují ve vybraných termínech také oblíbené komentované procházky s průvodci Ostravainfo!!! „Prohlídka trvá zhruba sto minut a končí poblíž trhů na Masarykově náměstí. Její délka je tedy něco kolem 1,5 kilometru a trasa je vhodná také pro kočárky,“ upřesňuje koordinátorka průvodcovské služby Sylva Burgertová.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Ostravy a starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Organizátorem Ostravských Vánoc 2023 je statutární město Ostrava, které jejich realizaci již třetím rokem svěřilo společnosti Černá louka s.r.o. Akce se uskuteční v termínu od 25. 11. 2023 do 1. 1. 2024 na čtyřech scénách. Veškeré informace o programu a partnerech akce najdete na www.ostravskevanoce.cz.

(nm)