PREVIEW: BANÍK – ČESKÉ BUDĚJOVICE

Po remíze v Karviné se Baník v novém ročníku FORTUNA:LIGY poprvé představí v Ostravě. Utkání s Dynamem České Budějovice se hraje už v pátek od 18:00 na Městském stadionu.

SOUPEŘ

Dynamo má za sebou černý vstup do sezony. Se silnou Slavií doma prohrálo 0:6, ale těžký debakl může mít v dalším ligovém utkání i stimulační účinky. Kádr Jihočechů, kteří byli jedním z největších překvapení minulé sezony, se totiž tak zásadně nezměnil a stále disponuje řadou jmen, která mají co nabídnout. Velezkušený gólman Drobný, ostřílený Kladrubský, talentovaný kreativec Šulc z Plzně, posily Králik a Jánošík ze Žiliny či plzeňský host Ekpai dodávají výběru trenéra Horejše šmrnc a kvalitu.

BANÍK

Baník v úvodním utkání sezony remizoval v Karviné a teď chce zabrat naplno. Změny v sestavě zřejmě nastanou už proto, že derby nedohrál útočník Tomáš Zajíc. Jeho zranění není vážné, start v pátečním duelu je ale nejistý a spíše nepravděpodobný.

NÁZOR TRENÉRA

Luboš Kozel: „Cítíme, že potřebujeme podat lepší výkon a získat tři body. Budějovice prohrály 0:6 se Slavií, ale když pominu nespornou kvalitu na straně Slavie, musím říct, že Slavii vyšlo všechno a Budějovice nebyly vůbec zakřiknuté. Hrály odvážně a napadaly, což se Slavií není lehké. Nebude to jednoduché utkání. Nám se bohužel nepodařilo v Karviné přenést do utkání kladné věci z přípravy, i hráči byli naštvaní, že to nebylo ono a víme, že v ofenzivní fázi se musíme jednoznačně zlepšit.“

DIVÁCI

Baník zatím v rámci s platnými epidemiologickými opatřeními pracuje s výrazně omezenou kapacitou Městského stadionu. Dovnitř se dostane lehce přes 3900 diváků. Jelikož kapacita není zatím vyčerpána držiteli permanentek, lístky jsou i ve volném prodeji na obvyklých místech.

BULLETIN

Na fanoušky s návratem diváků na stadion znovu čeká klasický tištěný bulletin s několika inovacemi a novými rubrikami. Jednou z nich jsou třeba Cizinci v Baníku. Cena je 30 korun.


FORTUNA:LIGA – 2. kolo:

Baník (9. místo, 1 bod) – České Budějovice (18. místo, 0 bodů)

Pátek 18:00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Ardeleanu – Kotík, Hurych


Nejlepší střelci: –

Absence: Zajíc (nejistý start)

Komu hrozí stop: 


BANÍK VS ČESKÉ BUDĚJOVICE V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 38 / 17-11-10 53:39

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Rajtoral, Mičola, Magera 3 – Vácha 4

Nejvyšší výhra: 5:1 (21. května 2007)

Nejvyšší prohra: 0:3 (4. listopadu 2007)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (28února 2020)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – BANÍK 0:2 (0:1)

Branky: 41. Kuzmanovič, 89. Smola. Rozhodčí: Klíma – Caletka, Batík. ŽK: Kaloč, Pokorný, Laštůvka. Diváci: 5702.

České Budějovice: Drobný – Čolič, Havel, Sivok, P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (62. Mészáros), Javorek (46. Šulc), Mršič – Schranz (81. Ledecký). Trenér: Horejš.

Baník: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Holzer – Kaloč (88. Smola), Jirásek – Potočný, Kuzmanovič (48. Hrubý), de Azevedo (66. Reiter) – O. Šašinka. Trenér: Kozel.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava