OSTRAVA VYTVÁŘÍ VÝBORNÉ PODMÍNKY PRO PODNIKATELE

Foto: Archiv - Magistát města Ostravy

Ocenění za umístění města Ostravy ve výzkumu Město pro byznys převzal první náměstek primátora Radim Babinec. Výzkum hodnotil podnikatelský potenciál měst a přístup veřejné správy k podnikatelům.

Ve 12. ročníku srovnávacím výzkumu Město pro byznys, ve kterém agentura Datank hodnotí podnikatelský potenciál jednotlivých měst, se Ostrava v Moravskoslezském kraji umístila na druhém místě za Třincem.

Agentura kladně hodnotila, že Ostrava se může pochlubit nejvyšším podílem malých a středních firem a velmi vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání. Rozvoji podnikatelského prostředí výrazně přispívá výborná dopravní dostupnost moravskoslezské metropole.

„Z hodnocení přístupu veřejné správy mě potěšily vysoce nadprůměrné výsledky v testu elektronické komunikace, kdy agentura prostřednictvím podnikatelských dotazů zjišťuje kvalitu a včasnost e-mailových odpovědí,“ uvedl první náměstek primátora Radim Babinec, který převzal ocenění. Ostrava zabodovala také tím, že věnuje dostatek financí na podporu kultury.

(nm) Zdroj: Město Ostrava