Podpora pro významné sportovní akce města

Ilustrační foto Zdroj: Město Ostrava. Autor: Adolf Horsinka

Zastupitelstvo města Ostravy na svém zasedání ve středu 19. ledna 2022 schválilo finanční podporu pro významné sportovní akce ve městě. Příspěvky v celkové výši 14,55 milionů korun poputují na velké sportovní události napříč odvětvími.

Významným finančním příspěvkem město podpoří osm velkých akcí. Podpory se dočká halový atletický meeting Czech Indoor Gala, který se v Ostravě koná od roku 2017. V letošním roce má proběhnout ve středu 3. února v Atletické hale ve Vítkovicích. Další ze zásadních atletických akcí se uskuteční 31. května 2022, a sice Zlatá tretra. Ta se v Ostravě každoročně koná už od roku 1961 a jde se o jednu z nejprestižnějších atletických soutěží vůbec.

Příspěvek poputuje také na 28. ročník Mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník, který je největší šachovou událostí na Moravě. Očekávaná účast je až 550 šachistů z deseti zemí. Turnaje budou probíhat na přelomu dubna a května 2022.

Finanční podpory se dočkají i míčové sporty. Od 25. dubna bude probíhat Mezinárodní tenisový turnaj mužů. Ve Sport centru v Komenského sadech se utkají čeští, ale i zahraniční špičkoví hráči. Ke konci května pak proběhne Ostrava Beach Open, turnaj v plážovém volejbale. Jde o soutěž s nejvyšším ratingem Mezinárodní volejbalové federace, tedy o nejprestižnější soutěž plážového volejbalu na světě.

V Ostravě jsou oblíbené běžecké závody. K nejoblíbenějším patří Český běh žen, kterého se pravidelně účastní profesionální i amatérské běžkyně a který se bude v letošním roce konat v sobotu 28. května. V září se pak chystá další z oblíbených závodů, a to RBP Ostrava City Marathon, kde je možnost kromě celého maratonu běžet také půl maraton, deseti kilometrovou trať, případně štafetu. I tyto akce budou městem finančně podpořeny.

Poslední z velkých akcí se bude konat od 16. do 18. září 2022. Už 58. ročník Velké ceny Ostravy je součástí Českého skokového poháru. V rámci třídenní soutěže se jezdci na koních utkají v 15 soutěžích.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora pro školství a sport dodává: „Jsem ráda, že se do Ostravy vrací sportovní akce a s nimi spojený společenský život. Sport do Ostravy zkrátka patří, a to dokazují též velké mezinárodní turnaje, které budeme i letos s radostí hostit.“

(nm)