Ostravští strážníci řešili dalšího muže uvízlého v kontejneru

Uplynulý týden vyjížděli ostravští strážníci k 44letému muži, jenž se nejen pokusil odcizit to, co mu nepatří, ale navíc hazardoval se svým životem poté, co zůstal viset hlavou dolů se zaklíněnou nohou ve sklopných dvířkách kontejneru na textil v Ostravě-Nové Bělé.

V úterý 21. listopadu v brzkých ranních hodinách vyjížděli strážníci na základě oznámení občana do Ostravy-Nové Bělé na ulici Krmelínskou, kde se měl nacházet muž zaklíněný v kontejneru na textil.

Hlídka po příjezdu na místo objevila ve sklopných dvířkách kontejneru na textil zaklíněnou nohu později zjištěného 44letého muže. Zbytek těla muže byl uvnitř kontejneru. Byť byl zaklíněný muž v pozici hlavou dolů, strážníkům sdělil, že může dýchat a nemá žádné zdravotní komplikace.

Vzhledem k situaci hlídka pootevřením sklopných dvířek kontejneru pomohla muži nejprve vyprostit zaklíněnou nohu. Tímto se muž dostal celým tělem dovnitř kontejneru, odkud jej vyprostili až strážníky přivolaní hasiči. Ti za použití technických prostředků otevřeli uzamčené dveře kontejneru a umožnili tak nezraněnému muži vylézt z kontejneru.

Muž strážníkům uvedl, že do kontejneru vlezl z důvodu mokrého oblečení, které měl na sobě. V kontejneru si chtěl najít suché oblečení. Jak dále uvedl, ve dvířkách kontejneru se „šprajcl“ a nemohl tam ani zpět.

Jednání muže bude strážníky oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Obdobný případ přitom strážníci řešili zhruba před měsícem v Ostravě-Zábřehu. 41letý muž tam vlezl výklopnými dvířky dovnitř kontejneru na textil. Po jejich uzavření se mu už ale nepodařilo dostat se ven. Vyprostit jej museli rovněž hasiči.

Takovýto způsob vnikání do kontejnerů na elektroodpad či textil strážníci považují za velmi nebezpečný počin. Kromě spáchání případného protiprávního jednání může v těchto případech dojít i k ohrožení zdraví či života.

(ab)