Od pondělí bude neprůjezdný kruhový objezd na ulici 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma

Foto: Ostravské komunikace, a.s.

Od pondělí 15. května až do 29. května by se měli řidiči připravit na omezení provozu v okolí ulic 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma v Ostravě – Porubě.

V místech, kde se nachází kruhový objezd propojující obě ulice u prodejny Albert, bude společnost Ostravské komunikace opravovat povrch vozovky.

„Okružní křižovatka bude zcela uzavřena pro individuální dopravu,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Rekonstrukce se uskuteční ve dvou na sebe bezprostředně navazujících etapách a bude zahrnovat zejména frézování živičných vrstev vozovky, přípravu podkladu, pokládku tzv. geomříže s následným spojovacím postřikem a pokládku nových živičných vrstev.

Pro linkovou autobusovou dopravu bude průjezdná ulice Bedřicha Nikodéma, provoz tam ale bude řízen kyvadlově dočasným semaforem. Průjezd bude zajištěn vždy po jedné polovině okružního pásu křižovatky. Ulice 17. listopadu bude uzavřena i pro linkové autobusy.

Vyznačené objízdné trasy povedou několika směry, a to v závislosti na trase, odkud řidiči přijíždějí, po ulicích Průběžná, Opavská, Slavíkova, Sokolovská, 1. Československého armádního sboru a Martinovská.

Linkové autobusy MHD budou využívat obdobné objízdné trasy jako individuální motoristé. V rámci akce budou v obou směrech zřízeny provizorní autobusové zastávky na ulici Průběžná – v úseku mezi ul. 17. listopadu a ul. Zdeňka Štěpánka. Další zastávka bude zřízena na ul. Slavíkova, kde bude zastávka umístěna v rámci stávající nástupní hrany zastávky „Poruba – garáže“.

Ostravské komunikace koordinují trasy hromadné dopravy s DP Ostrava a o objížďkách jsou informovány i městské obvody, kterých se mohou dotknout, tedy Poruba, Pustkovec a Plesná. Investorem akce je Správa silnic Moravskoslezského kraje.

(nm)