Nový seniorský rekord ČR na mistrovství světa juniorů

Roman Procházka autor: KPS Ostrava

Mistrovství světa juniorů, které probíhalo ve dnech 21. – 25.8 2019 v Budapešti, se zúčastnil plavec KPS Ostrava Roman Procházka.

Až druhý den soutěži MSJ v Budapešti se Roman představil ve své první disciplíně a tou byl 200 volný způsob. Přestože celá příprava směřovala k jeho hlavní trati 100 VZ, tak si Roman vedl přímo znamenitě, protože časem 1:51,36 si vytvořil nový osobní rekord a své předchozí maximum překonal o téměř 2,5 sec. “ Je to velký příslib do dalších startů „, říká trenér Libor Kohuta.

V dalších dnech se plavec Roman Procházka představil na 50 kraul, který mu vůbec, stejně jako v Kazani, nevyšel.  Po nevydařeném čtvrtku si Roman Procházka vylepšil náladu, kdy si nejdříve utvořil osobák na 50 motýl časem 25,38 a pak finišoval ve štafetě 4×200 kraul.

Štafeta ve složení Kuba Štemberk, Adam Hlobeň, Sbastian Luňák a Roman Procházka předvedla perfektní výkon a časem 7:22,48 vytvořila nový seniorský rekord ČR a postoupili do odpoledního finále z vynikajícího 5.mista, které ve finále obhájili. Rychlejší již byly jen štafety plaveckých velmocí – USA, AUS, RUS a BRA.“

Přestože se Romanovi nepodařilo splnit to, co si před závodem předsevzal, jedná se o velmi výrazný úspěch dalšího ostravského plavce, dodává trenér Libor Kohuta.

(nm)