Jiří Korn vás vezme do zákulisí kapely Queen v nové audioknize Queen – neznámá historie

Jiří Korn pod vedením rozhlasového režiséra Jana Jiráně načetl vzpomínky Petera Hinceho, který působil třináct let jako bedňák a technik v legendární kapele Queen. Audioknihu vydala Audiotéka, a vy si tak můžete poslech vychutnat pohodlně i v mobilní aplikaci, ať jste kdekoli a kdykoli.

„Aby měla nová audiokniha o Queenech jejich energii, setkávali jsme se s Jirkou ve studiu 3x týdně na dvě hodiny. Čtyři měsíce jsme pečlivě natáčeli stránku po stránce,“ vzpomíná na nahrávání s Jiřím Kornem Jan Jiráň, který audioknihu režíroval. „Z knihy jsme se dozvěděli, že členové skupiny pili překvapivě často čaj, a tak abychom se s Jirkou přiblížili Queenovské atmosféře, začali jsme při nahrávání také pít čaj. Pravidelně jsme vypili 3 konvičky lahodného japonského čaje. Dalo by se tak říct, že audiokniha vznikla při čajování,“ prozradil režisér průběh spolupráce.

Hinceho vzpomínky, které převyprávěl Jiří Korn, vám poskytnou výjimečný pohled na čtyři zcela odlišné osobnosti, které se staly jednou z největších kapel na planety. Podíváte se na koncerty kapely, do zákulisí nebo nahrávacích studií, tam všude byl Peter Hince, který Freddiemu Mercurymu při koncertech podával mikrofon až do posledního turné v roce 1986. Audioknihu zakoupíte za 399 Kč na www.audioteka.cz

(nm)