Festival Colours má nového strategického partnera

Foto: Colours of Ostrava. Autor: Michal Augustini

Největší a nejúspěšnější z tuzemských hudebních festivalů se po dvou letech poznamenaných pandemií, která znemožnila pořádání kulturních akcí, vrátil v plné síle.

Festival, pořádaný již od roku 2002, do Česka letos tradičně přivezl největší světové hudební hvězdy, desítky dalších zahraničních hudebníků, a navíc získal strategického investora v podobě skupiny Jakuba Havrlanta, Rockaway Capital.

Majetkový vstup skupiny Rockaway Capital do pořadatelské společnosti Colour Production znamená pro ostravský hudební festival nejen zajištění stability, ale také prostor pro rozvoj nových možností. To se týká jak festivalu, tak doprovodných akcí – mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, showcasového festivalu Czech Music Crossroads a tradičního Festivalu v ulicích Art & Life.

Organizační tým, v jehož čele i nadále stojí ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová, zůstává neměnný.

„Budeme dál pokračovat v posilování pilířů, na kterých náš festival stojí – kvalitní dramaturgie s velkými světovými hvězdami i nejzajímavější hudbou mnoha i menšinových žánrů z celého světa, obrovská pestrost programové nabídky v čele s fórem Meltingpot i atmosféra festivalu tak, jak ji fanoušci znají. Navíc jsem ráda, že zakladatel skupiny Rockaway Jakub Havrlant je moravskoslezským patriotem, takže k sobě máme blízko i díky našim společným kořenům,“ dodává Zlata Holušová, která je rovněž zakladatelkou a hlavní dramaturgyní Colours of Ostrava.

Rockaway_invest partner Jan Jírovec_foto-Peter Varga
Rockaway invest partner Jan Jírovec. Foto: Peter Varga

Pro skupinu Rockaway Capital nejde o první aktivní zapojení v oblasti českého kulturního prostředí. Do jejího portfolia patří od roku 2021 Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který spoluvlastní s Jiřím Bartoškou a týmem vedení festivalu. Během letošního ročníku  úspěšně pomohla s vybudováním nových projektů jako KVIFF.TV, KVIFF Talents nebo KVIFF.TV Park. Cílem Rockaway je tyto zkušenosti zužitkovat i v oblasti hudebního festivalu, podpořit hudební průmysl v Česku a střední Evropě a dále rozvíjet aktivity okolo festivalu.

„V Rockaway máme radost z toho, že můžeme být součástí takhle významné  hudební a kulturní události. Věřím, že se nám podaří navázat společně s týmem spolupráci a posuneme Colours of Ostrava v budoucnu na ještě vyšší úroveň podobně, jako se nám to podařilo s týmem karlovarského filmového festivalu během 56. ročníku po více jak roční spolupráci,” doplňuje Jan Jírovec, investiční partner Rockaway Capital, který je zároveň člen představenstva KVIFF Group.
O Rockaway Capital

Skupina Rockaway, kterou založil a řídí Jakub Havrlant, působí v 17 zemích Evropy, firmy pod její správou zaměstnávají přes 5000 zaměstnanců a v roce 2019 dosáhly agregovaných tržeb přes 2,5 miliardy eur. Součástí aktivit Rockaway Capital je i digitalizace tradičního byznysu. Působí primárně v oblastech e-commerce, e-travel, venture kapitálu, fintechu, médií a blockchainu – do jejího portfolia spadá německý online supermarket Bringmeister, online cestovní agentura Invia, největší srovnávač ve střední a východní Evropě Heureka, obsahová a e-commerce platforma Gjirafa, vydavatelství Euromedia Group, technologické startupy a fond Rockaway Blockchain.

(nm)