NOVOU KAROLINU MÁ OBOHATIT NOVÁ STAVBA

Ostravští zastupitelé rozhodli na svém zasedání o prodeji prostorů u Nové Karoliny. Město plánuje oživit plochu u sjezdu z Frýdlantských mostů před vjezdem do podzemních garáží. Tomáš Macura, primátor města, podporuje vznik nové dominanty v Ostravě.

„Ve všech plánovacích dokumentech za poslední desetiletí se tato plocha objevuje jako místo pro dominantní výškovou stavbu. Tento záměr se nikdy nepodařilo uskutečnit, protože k tomu nebylo připraveno ekonomické prostředí. Chceme to zkusit nyní. Proto vyhlašujeme záměr na prodej tohoto pozemku,“ vysvětlil primátor Tomáš Macura.

Dominanta Ostravy by měla obohatit prostory hned vedle Frýdlantským mostů. Kolem nabízeného pozemku vede cesta až do podzemních garážích Nové Karoliny. Kdo bude vedoucím projektu se ukáže na německém veletrhu Expo Real v Mnichově, kde město uvede pozemek na trh. Za prostory v Ostravě chtějí zastupitelé minimálně 37 milionů korun.

„Budova bude mít minimálně 12 pater a parkování musí být podzemní. Podoba budovy musí vzejít z architektonické soutěže,“ uvedl Tomáš Macura. Budova podle města nemusí mít žádný účel, ale podle primátora má být štíhlá a vysoká, doporučuje stavbu v podobě hotelu nebo s kancelářemi.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz