Do Bílovce přijede sv. Martin a na zámku se bude z rozhodnutí baronky podávat zdarma dobrá a hustá polévka

Svatomartinsky trh v Bílovci 2019

V sobotu 13. listopadu dorazí už v 10 hodin dopoledne na nádvoří bíloveckého zámku svatý Martin na svém koni. Při této příležitosti rozhodla Její milost, paní Bohunka Alžběta baronka Sedlnitzká z Choltic, paní na Bílovci a Kunčicích, že bude v tento den podávána všem příchozím na zámek zcela zdarma dobrá a hustá polévka, jako velké poděkování za úspěšnou zámeckou sezónu. A samozřejmě nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který bude završen podvečerním lampionovým průvodem.

Od 12 do 14 hodin se nádvořím zámku ponesou tóny hudebního doprovodu cimbálové muziky Poštár, a od 15 do 17 hodin kapely Banda del Cafe. Návštěvníci si zde mohou nakoupit nejrůznější rukodělné výrobky jako jsou mýdla, svíčky, minerály, šité výrobky, čepice, domácí marmelády nebo si pochutnat na bohatém občerstvení, chybět nebudou oblíbené trdelníky, bramborové placky, domácí cukrovinky, perníčky ani grilované sýry.

Spolek Strážci – Guardians zajistil doslova celodenní program pro děti,“ popisuje akci, jejíž organizátorem je Kulturní centrum v Bílovci, Monika Hořínková, vedoucí muzea a Turistického informačního centra s tím, že od 8:30 do 17:00 hodin bude také otevřeno muzeum. „Návštěvníci si v muzeu mohou mimo jiné zakoupit také předměty a publikace vydané k výročí 700 let od založení našeho města. Všechny zveme rovněž do nové expozice v suterénu zámku s názvem Skrytý středověk, komentované prohlídky začínají v 16 hodin a vstupenky jsou k zakoupení přímo na pokladně TIC a muzea nebo online na www.vstupenky.kcbilovec.cz,“ pokračuje Monika Hořínková.

Akci zakončí v 17:30 hodin lampiónový průvod, pořádaný k připomenutí sametové revoluce. Sraz účastníků je v 17.15 hodin na nádvoří zámku a průvod půjde na Slezském náměstí, kde je na 17:45 hodin připraveno hudební vystoupení Gabriely Dreslerové a Davida Tichopáda na náměstí.

(nm) Foto