NEDĚLNÍ VÝLUKA Z DŮVODU SPORTOVNÍ AKCE

Dopravní podnik Ostrava informuje o nedělní výluce v době od 05:00 hodin do 19:00 hodin. V Ostravě se právě v ten den koná sportovní akce RunFest 2018. Kromě sportovní události probíhá částečné uzavření Sokolské třídy a ul. Muglinovské. Z těchto důvodů se změní jízdní řád linek MHD číslo  54, 101, 102, 106 a 108. Autobusové spoje linek číslo 101, 102 a 106 budou ve směru na Hlavní nádraží odkloněny po ulici Nádražní. Přes den se spoje trolejbusových linek číslo 102 a 108 nahradí po celé dráze svých tras autobusy náhradní dopravy. Organizaci výluk a náhradních doprav naleznete níže.

ORGANIZACE DOPRAVY V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY

Linka č. 54
bude ze zastávky Sad B. Němcové prodloužena na konečnou zastávku Křižíkova. Ve směru na Alšovo náměstí budou spoje linky č. 54 začínat na zastávce Křižíkova, dále obslouží BUS zastávku Muglinovská a pokračují po své trase.
Zastávky Vozovna trolejbusů a Sad B. Němcové (obě směr Alšovo náměstí) spoje linky č. 54 dočasně neobsluhují.

Linka č. 102 (směr Hlavní nádraží)
bude v úseku zastávek Konzervatoř – Nám. S. Čecha odkloněna po ul. Nádražní přes zastávky Důl Jindřich (TRAM), Křižíkova (TRAM) a Muglinovská (BUS). Ze zastávky Nám. S. Čecha (směr Hlavní nádraží) odjíždí spoje linky č. 102 s cca 4 minutovým předstihem oproti platnému jízdnímu řádu. V opačném směru se trasa linky nemění.
Zastávky Husův sad, Nová radnice, Hornická poliklinika, Vozovna trolejbusů a Sad B. Němcové (všechny ve směru Hlavní nádraží) spoje linky č. 102 dočasně neobsluhují.

Linky č. 101 a 106 (směr Hlavní nádraží)
budou v úseku zastávek Most M. Sýkory – Nám. S. Čecha odkloněny po ul. Českobratrské přes zastávku Husův sad a po ul. Nádražní přes zastávky Důl Jindřich (TRAM), Křižíkova (TRAM) a Muglinovská (BUS). V opačném směru se trasy linek nemění.
Zastávky Nová radnice, Hornická poliklinika, Vozovna trolejbusů a Sad B. Němcové

TRASY LINEK V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY

Linka č. 54 (směr Sad B. Němcové)
pojede v trase: Alšovo náměstí – Svinov mosty h.z. – Jirská osada – Sad B. Němcové – Křižíkova.

Linka č. 54 (směr Alšovo náměstí)
pojede v trase: Křižíkova – Muglinovská (BUS) – Jirská osada – Svinov mosty h.z. – Alšovo náměstí.

Linka č. 101 (směr Hlavní nádraží)
pojede v trase: Hranečník – Most M. Sýkory – Husův sad – Důl Jindřich (TRAM) – Křižíkova (TRAM) – Muglinovská (BUS) – Nám. S. Čecha – Hlavní nádraží. V opačném směru se trasa linky nemění.

Linka č. 102 (směr Hlavní nádraží)
pojede v trase: Hulváky – Českobratrská – Konzervatoř – Důl Jindřich (TRAM) – Křižíkova (TRAM) – Muglinovská (BUS) – Nám. S. Čecha – Hlavní nádraží. V opačném směru se trasa linky nemění.

Linka č. 106 (směr Hlavní nádraží)
pojede v trase: Důl Heřmanice – Most M. Sýkory – Husův sad – Důl Jindřich (TRAM) – Křižíkova (TRAM) – Muglinovská (BUS) – Nám. S. Čecha – Hlavní nádraží. V opačném směru se trasa linky nemění.

PŘEMÍSTĚNÉ ZASTÁVKY V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY

Husův sad (směr Hlavní nádraží) – pro linku č. 102
se přemísťuje na ul. Českobratrskou, na BUS zastávku Konzervatoř (směr Hlavní nádraží).

Nová radnice (směr Sad B. Němcové) – pro linky č. 101, 102 a 106
se přemísťuje na ul. Nádražní, na TRAM zastávku Důl Jindřich (směr Hlavní nádraží).

Hornická poliklinika (směr Sad B. Němcové) – pro linky č. 101, 102 a 106

Vozovna trolejbusů (směr Sad B. Němcové) – pro linky č. 101, 102 a 106
se přemísťuje na ul. Nádražní, na TRAM zastávku Křižíkova (směr Hlavní nádraží).

Vozovna trolejbusů (nástupní, před areálem vozovny) – pro linku č. 54 (směr Alšovo náměstí)
se přemísťuje na ul. Nádražní, na BUS zastávku Muglinovská.

Sad B. Němcové (směr Alšovo náměstí / Hlavní nádraží) – pro linky č. 54, 101, 102 a 106
se přemísťuje na ul. Nádražní, na BUS zastávku Muglinovská.

Sad B. Němcové (směr Keramická / Bohumínská) – pro linky č. 49 a 108
se přemísťuje na provizorní zastávku naproti BUS zastávce Sad B. Němcové (směr Hlavní nádraží), před křižovatku Sokolská třída x Muglinovská.

(ab) Zdroj:www.dpo.cz