Fakultní nemocnice Ostrava zřídila vlastního informátora

Jmenuje se Jan Olšavský a jeho úkolem je radit pacientům, kteří se v rozsáhlém komplexu špatně orientují. Případně je doprovodit, kam potřebují.

„Pracuji tady už 25 let. Jezdil jsem s novorozeneckou, rychlou i převozovou sanitkou. Po úraze už jsem se k práci vrátit nemohl, ale v nemocnici jsem chtěl zůstat. Když se rozhodovalo o zřízení informátora, rád jsem na tuto nabídku kývnul,“ popisuje muž v modré vestě s nápisem Informace FNO. Jan Olšavský je při své práci v úzkém kontaktu nejen s pacienty, ale i kolegy, kteří pracují na informacích hlavních vstupů do lůžkového monobloku, polikliniky, dětské kliniky i v Domově sester.

„Od doby zřízení nové funkce se na tohoto našeho kolegu obrátilo s dotazem přes tři a půl tisíce pacientů i návštěvníků nemocnice. Zájem o jeho službu mají také imobilní na vozíku, které doprovodí až místo vyšetření. A když je potřeba, pomůže i personálu, který převáží pacienta z lůžkové části do diagnostického komplexu,“ říká k tříměsíčnímu působení informátora Mgr. Daniel Naivert, vedoucí Odboru vnitřní bezpečnosti a krizového řízení Fakultní nemocnice Ostrava.

Služba informátora je podle něj velmi žádaná a klienty nemocnice vítaná. Jan Olšavský při ní také ostraze zdravotnického zařízení hlásí „závadové“ osoby nebo nepořádek v prostorách, které na svých pochůzkách monitoruje.

(nm)