Jak do fitka

Dnes už poměrně hodně lidí chodí do fitness center pravidelně, ale spousta jiných tam nikdy nebyla. Často za to může strach z neznámého nebo předsudky. Je to škoda, protože pohybu máme čím dál méně a to se pak podepisuje na našem zdraví.

Nemusí to být nutně hned pro každého životní styl, kdy si bude vážit každý gram rýže, přesně hlídat počet spálených kalorií, počítat tuny nazvedaného železa nebo ladit formu u zrcadla. Je to hlavně skvělý způsob jak si pomoci cvičení zlepšit kvalitu života, více si užít dovolenou, vnoučata, dobré jídlo nebo jen možnost jak vyčistit hlavu. Dnešní moderní fitness centra nabízí širokou škálu aktivit a dobrý trenér vám dokáže nastavit trénink přesně podle vašich představ, potřeb, požadavků a možností.

Fit Park Ostrava, je největší fitness centru ČR, kde na cvičební ploše 2 200 m2 najdete více než 160 strojů světových značek.

Pokud chcete ladit formu do plavek, zlepšit čas při výstupu na Lysou Horu, stíhat partnerovi na kole, netrápit se při hlídání vnoučat, zbavit se bolesti zad, napravit hladinu krevního cukru nebo upravit tlak, tak je to pro vás ideální volba. Stačí se rozhodnout pro aktivní život aktivnější život.

Týden má 168 hodin a vyčlenit si z něj aspoň tři nebo čtyři hodinky pro své zdraví dokáže s trochou snahy každý. Taková hodinka cvičení se vám v budoucnu vrátí 10x, protože uděláte něco pro sebe, tohle se o televizních seriálech říct nedá. Když už se rozhodnete něco s tím dělat, je dobré být připraven. Mám tady pár praktických rad pro ty, co se dosud do fitness centra nikdy nevypravili i pro ty co jsou pravidelnými návštěvníky, ale některé věci si neuvědomují.

Co s sebou:

Je to jednoduché, čisté sportovní a pohodlné oblečení co nebude u tréninku omezovat v pohybu. Pevnou obuv, ať si někde neukopnete palec. Další nutností je vzít si s sebou ručník. Při každém cvičení na strojích nebo na lavičce jej dáme pod sebe z hygienických důvodů. V každém rozumném fitku mají šatny a sprchy, ale také prostor na uchování cenností.

Na co si dát pozor:

Nezapomínejte na pitný režim, na recepci vám rádi doporučí nějaký drink. Stroje zbytečně neblokujte na delší dobu, je možné že na nich bude chtít cvičit i někdo jiný. Vždycky se dá rozumně domluvit, že se prostřídáte. Nevymýšlejte všelijaké roztodivné kreace a nechte si poradit, hlavně se nebojte zeptat, pokud si nejste něčím jisti. Křik a mlácení závažím okolí moc neocení, zkuste brát trochu ohledy na ostatní, pro které je fitness formou aktivního odpočinku. Pokud už jste si sebou vzali telefon, zkuste své hovory a zprávy vyřizovat jinde než při sezení na stroji.

Trénink:

Vaše aktivita by měla vždy odpovídat vašim možnostem a požadavkům. Proto je dobré využít služeb osobního trenéra, který se postará o to, aby vše fungovalo. Nespoléhejte na zázračné články z internetu nebo úžasné stroje z teleshoppingu, pokud chcete cvičit co nejefektivněji je nejlepší cestou individuálně připravený trénink.

FIT PARK najdete na ulici 1. máje 3236/103 v Ostravě Vítkovicích.

( Matěj Stanek ) osobní trenér, +420728237666, mates.stanek@gmail.com