Duel se Spartou je beznadějně vyprodán

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Obrovský a kapacitu Městského stadionu Ostrava násobně převyšující je zájem veřejnosti o vstupenky na nedělní utkání Baníku Ostrava proti Spartě Praha (má výkop v 15 hodin). Utkání je v tuto chvíli beznadějně vyprodáno, jakkoliv se na klub s žádostmi o možné zakoupení lístků nadále obracejí tisícovky fanoušků. Zhruba patnáctitisícová kapacita stadionu na uspokojení jejich potřeb zdaleka nestačí.

Průměrná návštěvnost utkání Baníku Ostrava stále stoupá, oproti minulé sezoně došlo k jejímu evidentnímu nárůstu, a to má Baník domácí zápasy se třemi nejatraktivnějšími soupeři teprve před sebou. Hned první z nich, ten nejbližší proti Spartě, z hlediska zájmu vysoce převýšil kapacitu stadionu.

„Zcela vyprodáno je už několik dní, ačkoliv to oficiálně oznamujeme až dnes. Až do čtvrtečního rána jsme však ještě čekali, zda se někteří z fanoušků nerozhodnou nevyzvednout si své zarezervované vstupenky v online systému, čímž by se ještě jednotky, možná desítky míst mohly uvolnit. Ale nestalo se tak,“ uvedl tiskový mluvčí FC Baník Ostrava Marek Lorenc.

„Naopak, zájem o vstupenky ze strany fanoušků je nadále enormní, troufám si tvrdit, že bychom prodali ještě nejméně deset tisíc dalších vstupenek, možná bychom stávající kapacitu stadionu dokázali vyprodat dvakrát. To ale není v naší moci,“ doplnil Marek Lorenc.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava