Borůvkové hody pod Pradědem 2022

Již 21. ročník borůvkových hodů proběhne v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem o víkendu 20. a 21. srpna 2022. Na návštěvníky čekají borůvkové knedlíky a další jídla s borůvkami nebo z borůvek v 15 místních restauracích a také na borůvkovém jarmarku v obecním parku v Malé Morávce a na dalších místech obce.

Mezi partnerskými restauracemi bude jezdit bezplatný autobusový spoj. Přichystána jsou také hudební vystoupení, soutěže a ochutnávky.

„Borůvkové hody každoročně přivítají až 20 000 návštěvníků za víkend. Jsou tak největší akcí, která v naší obci probíhá,“ říká za organizátory akce Boris Keka. „V nabídce budou (vedle těch tradičních) také borůvkové knedlíky v bezlepkové variantě, což je jeden z nejčastějších dotazů, které dostáváme. Na webové stránce https://boruvkovehody.cz je přehled všech partnerských restaurací, které se do letošních borůvkových hodů zapojily, odkaz na jejich polohu a také jídelníček, který mají pro borůvkový víkend připraven. Rád bych návštěvníky pozval také na borůvkový jarmark do obecního parku v Malé Morávce, kde si budou moci mj. objednat míchaný nápoj, který jim osobně připraví Radek Houser, český olympionik a reprezentant ve snowboardcrossu. Velmi oblíbené je i borůvkové pivo z pivovaru Černá hora.“

Hudební vystoupení v obecním parku

sobota 10:30 a 12.30 OLD ROCK

sobota 14:30 a 16.30 GRIF progressive-rock Rýmařov