Zůstalo jen u šancí: Baník – Teplice 1:2

Baník nenavázal na vítězství nad Zlínem a s Teplicemi prohrál 1:2. Přestože si v utkání vypracoval velké množství šancí, skóroval jen jednou, což na body nestačilo.

Baník nastoupil do utkání ve stejném složení jako proti Zlínu, od prvních minut byl aktivnější a brzy si vypracoval dvě velké šance. V šesté minutě se tečovaný centrovaný míč snesl u zadní tyče z výšky před Davida Buchtu, který v obtížné pozici zblízka vypálil, ale trefil přesně prostor, který strážil gólman Mucha.

Uplynulo dalších šest minut a přišla druhá, ještě větší šance. Centr Nemanji Kuzmanoviče odrazila teplická defenziva jen k Davidu Buchtovi. Ten pálil zhruba z penaltového prostoru do odkryté části teplické branky, zdálo se, že věc je hotova a balón míří nezadržitelně do sítě, ale gólman Mucha jej skluzem stačil dostihnout a vykopnout mimo branku.

Pak přišlo první teplické varování. V šestnáctce Baníku si udělal místo ke střele Gningue, vypálil z nějakých sedmi metrů, ale Jan Laštůvka znovu prokázal, že přízemní a zdánlivě nechytatelné střely zblízka dokáže skvěle likvidovat i nohama.

V 19. minutě mu ovšem hosté nedali šanci. Na Trubačův roh si naskočil volný Jan Knapík a jeho hlavička byla jednoduše nechytatelná – 0:1.

Baník si ještě do přestávky vytvořil dost šancí na to, aby skóre otočil. Využil však jen jednu, takže stačil jen srovnat. Nejdříve zamířil David Buchta z rohového kopu téměř přesně do šibenice u vzdálenější tyče, Mucha míč s vypětím všech sil vyškrábl.

Vyrovnání přišlo ve 37. minutě. David Buchta poslal míč mezi obránci do šestnáctky Jiřímu Klímovi, ten téměř od koncové čáry vrátil na malé vápno a našel přesně Nemanju Kuzmanoviče, jenž hlavou poslal míč do odkryté branky.

A spolupráce obou hráčů mohla hned za dvě minuty poslat Baník do vedení. Kuzmanovičovu ránu z nějakých jedenácti metrů Mucha skvěle vyrazil.

Další šance Baníku přišla dvě minuty po pauze. Měl ji Jiří Klíma, který stačil přelobovat Muchu, ale jeden z teplických hráčů dokázal míč mířící do branky ještě odkopnout.

54. minuta a znovu Jiří Klíma. Obklíčen teplickými hráči si v pokutovém území dokázal udělat prostor ke střele, ale poslal míč levačkou podél branky mimo.

V 56. minutě předložil v teplické šestnáctce David Buchta obloučkem balon Nemanjovi Kuzmanovičovi. Ten byl sám, ale skákavý míč netrefil.

Slovo si pak vzaly Teplice, Juklovu ránu zpoza šestnáctky vyrazil Jan Laštůvka. Po následném rohu a nedorazu v defenzivě Baníku se míč smolně odrazil k volnému Urbancovi, který pálil z velmi nebezpečné pozice, ale naštěstí pro Baník přestřelil.

Zajímavý zápas pokračoval a v 66. minutě na sebe připoutal pozornost Filip Kaloč. Na hranici šestnáctky si poradil s bránícími hráči soupeře, vnikl do trestného území, ale jeho střela postrádala razanci a Mucha ji bez potíží chytil.

Baník to zkoušel dál a dál. V 72. přihrál Nemanja Kuzmanovič do šestnáctky Petru Jaroňovi, ten pravačkou zasekl, tím se zbavil bránícího hráče, levačkou vystřelil, ale těsně mimo…

„Kuzma“ pak o chvíli později pálil z úhlu do boční sítě.

A stalo se, co se v takových případech stává. Přišla možnost Teplic, Trubač našel před brankou Gningua, a ten dostal balon zblízka do branky Baníku…

V 86. mohl srovnat Filip Kaloč. Pálil v šestnáctce ostře levačkou, Mucha bravurně vyrazil.

V nastavení střílel zpoza šestnáctky Michal Frydrych, Mucha tečoval na roh, ten ale Baníku sudí Petřík upřel a na další možnost k vyrovnání už Baníku nezbyl čas.

_________________________________________________________________________

STATISTIKY

Poločas: 1:1, Branky: 37. Kuzmanović (Klíma) – 19. Knapík, 80. Gning. Rozhodčí: Petřík – Kříž, Hurych. ŽK: Klíma, Buchta, Oulehla (trenér), Kaloč, Frydrych, Šehić, Chlumecký (na střídačce), V. Baránek (trenér) – Hybš, Gning, Jarošík, Kodad. Diváci: 6008

SESTAVY:

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman – P. Jaroň (73. Tijani), Kaloč (88. Takács), Pokorný, Kuzmanović, Buchta (62. Šehić) – Klíma.

FK Teplice: Mucha – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, Kučera (88. Dramé), Trubač, Jukl, Urbanec – Gning (90+5. Čerepkai), Procházka (46. Kodad, 90. Žák).