BRITSKÝ VELVYSLANEC NAVŠTÍVIL OSTRAVU

Primátor Tomáš Macura a náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová přijali v pondělí 3. prosince britského velvyslance Nicka Archera. Diplomat se zajímal o rozvoj města a probíral případné britské investice.

Velvyslanec Spojeného království velké Británie a Severního Irska Nick Archer Ostravu navštívil vůbec poprvé. Zajímal se o proměnu města v průběhu posledních třiceti let. „Ostrava byla průmyslovým městem. Zvládla útlum průmyslu, vznikly zde nové pracovní příležitosti a město se proměnilo v moderní metropoli plnou zeleně,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Diskutovali o budoucnosti Arcelor Mittal ve vztahu k Liberty House, protože vedení města postrádá konkrétnější vizi Liberty House.

Primátor také zmínil, jak se mění městská hromadná doprava, v níž od konce roku 2020 nebudou nasazovány dieselové autobusy, které nahradí ekologičtější vozy využívající elektřinu nebo stlačený zemní plyn.

Nick Archer probral s primátorem a náměstkyní možnosti britských investic v Ostravě. Ocenil, že v Ostravě vznikají specializovaná a výzkumná pracoviště zaměstnávající špičkové odborníky. Nadchl jej také festival Colours of Ostrava. Velvyslanec působí v České republice od ledna letošního roku a v červenci se mu z časových důvodů nepodařilo na festival přijet, nicméně v příštím roce si na něj v kalendáři zarezervuje termín.

(ab) Zdroj: Město Ostrava