BOHUMIL PÁNÍK: BUDĚJOVICE POSÍLILY O ZAJÍMAVÉ HRÁČE

Dvoutýdenní přestávka pozvolna končí. Baník se chystá na nejbližší domácí zápas proti nevyzpytatelným Českým Budějovicím. Právě o tom, a také o tom, jak ostravský tým přestávku strávil,jsme si krátce popovídali s trenérem Bohumilem Páníkem.

České Budějovice jsou nováčkem soutěže a tedy čímsi neznámým, souhlasíte?

České Budějovice uhrály zkraje sezony velice překvapivé výsledky. Sám jsem je viděl na utkání v Boleslavi, kde vedly 2:0 a Komličenko je pak sestřelil na 4:2. To bylo velice poučné utkání. Ukázalo se, že jejich mužstvo je velice nebezpečné v přechodu nahoru.  A teď se navíc Budějovice posílily o zajímavé hráče. Ať už o Sivoka nebo Rabušice. Je to mužstvo, které se dotváří za pochodu a které je velice nebezpečné v tom, co jsem říkal.

Co pro takový tým, jakým České Budějovice jsou, může příchod Tomáše Sivoka znamenat?

Je to vůdce, zkušený hráč. I když byl delší dobu zraněný, je to hráč, který může vnést do mužstva klid a jistotu.

V jakém stavu je marodka Baníku? Vyprázdnila se v průběhu přestávky?

Kromě menších šrámů tam není nic velkého. Potěšitelné je, že někteří hráči, kteří byli mimo delší dobu, už nám v těch čtrnácti dnech začali trochu naskakovat. Uvidíme, jak se budou v závěru týdne cítit.

Jak vlastně Baník dva týdny bez utkání strávil?

V tom prvním týdnu ještě probíhaly testy, které jsme v té krátké pauze nestihli udělat. Pak jsme dva dny pracovali, víkend měli kluci volný a teď pracujeme celý týden. Měli jsme dvoufázové tréninky, součástí bylo i jedno modelové utkání s B-týmem. Abychom viděli v akci i mladé kluky. Práce bylo hodně. Tím, že hrajeme až v neděli, ten zápas s B-týmem se nám velice hodil. A byl prospěšný pro oba týmy.

Jak fyzické testy dopadly?

Výsledky se teprve zpracovávají. Máme výstupní data a teď je budeme srovnávat s výsledky testů, které byly udělány před rokem. To nejde udělat hned, je tam spousta statistických údajů.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava