EXTREM FOOD FESTIVAL MÍŘÍ DO OSTRAVY

V sobotu 26. října se v Ostravě uskuteční první ročník Extrem food festivalu, který již několik let funguje v Brně a Olomouci. Akce potrvá od 10:00 do 18:00 a nabídne exotickou kuchyni, hmyzí pochoutky, cestovatelské přednášky, netradiční jedlické soutěže a bohatý doprovodný program. 

Festivalový návštěvník bude mít na výběr z více než třicet gastro stánků s klasickou zahraniční kuchyní i tou extrémní. V nabídce bude například sushi, španělská paella, pokrmy s pořádnou dávkou chilli nebo hmyz, hadí maso, šneci, žabí stehýnka, holoubátka, kuřecí pařáty a další.

Vášniví jedlíci se mohou těšit na soutěže v pojídání. A čeká je opět extrém. Soutěžící budou muset sníst švédské rybí jídlo surströmming, které je považováno za jedno z nejsmradlavějších pokrmů na světě. Pokud to někdo rád ostré, neměl by si nechat uniknout soutěž v pití chilli piva na čas. 

Doprovodný program festivalu Extrem food je  po vzoru Brna a Olomouce plný novinek. Mezi nimi vyniká show Extrem travel a pět zajímavých hostů. Ti se nejen podělí o své zážitky z dobrodružných cest, ale hlavně zájemcům poskytnou praktické informace, jak si splnit vlastní cestovatelské sny. Doprovodný program na festivalu bude také ve znamení netradičních sportů. Kromě jiného si v ní návštěvníci budou moci vyzkoušet chůzi po střepech nebo koupání v ledu. Více info na www.extremfood.cz

(ab)