Laktační poradkyně FN Ostrava budou celý týden individuálně radit, jak zvládnout techniku kojení.

Laktační poradkyně FN Ostrava budou celý týden individuálně radit, jak zvládnout techniku kojení. Fakultní nemocnice Ostrava tak podpoří Národní týden kojení, který proběhne od 16. do 22. září 2019.

Laktační poradkyně z Oddělení neonatologie budou připravené se nastávajícím maminkám, ale i těm, které už porodily, individuálně věnovat. Zájemkyně mohou přijít každý den v době od 8.30 do 2. patra letos nově otevřeného Pavilonu péče o matku a dítě. Laktační poradkyně maminkám předají teoretické informace, poskytnou individuální konzultaci, ale i prakticky ukáží jak kojení nejlépe rozvinout.

Kojení má mnoho zdravotních i psychologických benefitů. Je prokázáno, že mateřské mléko je svým složením ve výživě kojenců nenahraditelné. Proto se snažíme našim maminkám tento proces, spojený s počátkem mateřství, co nejvíce usnadnit“, přiblížila význam akce primářka Oddělení neonatologie MUDr. Hana Wiedermannová.

Budeme rádi, když se zájemkyně o individuální a samozřejmě bezplatnou konzultace s laktační poradkyní dopředu přihlásí u vrchní sestry Oddělení neonatologie FN Ostrava Mgr. Jany Kučové, Ph.D. na adrese: jana.kucova@fno.cz

V ostravské fakultní nemocnici pracují momentálně tři laktační poradkyně, které se věnují výhradně podpoře kojení. Všechny sestry z Oddělení neonatologie ale prošly školením a maminkám s technikami kojení po porodu dokáží poradit.

(nm)