INFORMACE O ZVLÁŠTNÍCH ZPŮSOBECH HLASOVÁNÍ VE VOLBÁCH DO ZASTUPITELSTVA KRAJE

První říjnový víkend nás čekají volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Letošní volby budou mít svoji zvláštnost. Více dále v textu.

Volič nemůže hlasovat ve volební místnosti v případě, že je v nařízené izolaci nebo karanténě a tyto jsou nařízeny podle zákona upravujícího ochranu veřejného zdraví z důvodu ochrany veřejného zdraví před onemocněním covid-19. Poslanecká sněmovna avšak navrhla a schválila zákon o hlasování zvláštním způsobem (zákon č. 350/2020 Sb.).

Voliči, který je omezen karanténou nebo izolací z důvodu onemocnění covid-19, je umožněno hlasovat třemi zvláštními způsoby, a to hlasováním u volebního stanoviště, hlasováním při pobytovém zařízení nebo hlasováním do zvláštní přenosné volební schránky.

Více informací naleznete na webových stránkách našeho obvodu pod informačním rozcestníkem v sekci Volby, případně na internetových stránkách Moravskoslezského kraje nebo Ministerstva vnitra ČR.

(ab) Zdroj: Město Ostrava